5 dôvodov, prečo každý deň siahnuť po medzizubnej kefke

7. novembra 2017
Autor: Tomáš Olšiak
Foto: CURAPROX

Zaraďte používanie medzizubnej kefky do svojich každodenných rituálov. Vaše zuby a ďasná určite nebudú proti. Vysvetlíme vám, prečo je dôkladné čistenie medzizubných priestorov dôležité.

1. Na kazy je klasická kefka prikrátka

Až osem z desiatich zubných kazov vzniká v priestore medzi zubami. Klasická zubná kefka vyčistí len približne 70 percent povrchu zubov a do úzkych medzizubných priestorov sa nedostane. V nich sa hromadí povlak, ktorý je zdrojom mnohých nepríjemností vrátane kazov. Povlaku medzi zubami sa dôkladne zbavíte jedine použitím medzizubnej kefky.

2. Medzizubkou proti nepríjemnému zápachu z úst

Zubný povlak, ale aj zvyšky jedla, ktoré ostávajú medzi zubami, sú častým dôvodom zápachu z úst. Potrava sa postupne rozkladá a na dychu to cítiť. Žuvačka, mentolka či ústna voda nie sú riešením, lebo zápach iba prekryjú. Medzizubkou sa však neželaných votrelcov zbavíte a váš dych nebude spoločenskou bariérou.

3. Môže ochrániť aj pred stratou zuba

Aj za zápalom ďasien a ich krvácaním stoja nahromadené baktérie v povlaku ukrytom medzi zubami. Pravidelné používanie medzizubnej kefky funguje ako prevencia zápalu ďasien, no pomáha ďasná aj liečiť. Zápal ďasien môže prerásť až do parodontitídy, ktorej možným následkom je aj strata zuba.

4. Použitie medzizubke je jednoduché, rýchle a účinné

Na dôkladné dočistenie medzizubných priestorov nepotrebujete dlhé minúty v kúpeľni pred zrkadlom. Stačí pohyb dnu a von, a to raz denne. Zaberie vám to najviac dve minúty, no vaše zuby a ďasná tento čas určite ocenia.

5. Môžete ju mať stále po ruke

Svoju CURAPROX medzizubnú kefku si môžete vybrať v piatich veľkostiach s rôznymi typmi držiakov. Ak s jej používaním iba začínate, siahnite po najmenšej CPS 06 prime, ktorá sa dostane aj do tých najužších medzizubných priestorov. Keďže na použitie medzizubky nepotrebujete vodu ani zubnú pastu, môžete ju mať stále pri sebe a použiť ju napríklad cestou do práce.

Do peňaženky či kozmetickej taštičky sa vám určite zmestí medzizubná kefka CPS prime plus handy s malým okrúhlym držiakom. Vďaka dômyselnému klik systému nemusíte držiaky medzizubných kefiek po použití zahodiť, stačí dokúpiť náhradné balenia. Potrebnú veľkosť medzizubky nájdete v baleniach po päť alebo dvanásť kusov.

Práve teraz je najlepší čas začať s medzizubnou starostlivosťou. Od 6. do 10. novembra beží Týždeň voňavého dychu, v rámci ktorého vám dajú inštrukcie na správne používanie medzizubnej kefky v zubných ambulanciách alebo v Smile Shope* (tam až do 12. novembra).