Spojenie manuálnej kefky a správnej techniky vám dokáže umyť zuby veľmi dôkladne. Kto z nás však má istotu, že túto techniku ovláda úplne dokonale? So sonickou kefkou CURAPROX je cesta k dôkladne vyčisteným zubom jednoduchá a pohodlná. Poďme sa na ňu pozrieť z blízka.

Vlákna sonickej kefky sú poháňané elektrinou a vďaka hydrodynamickému efektu vyčistí táto kefka aj niektoré z miest, kam samotné vlákna kefky nedosiahnu. „Hydro“ je voda, „dynamic“ značí rýchly pohyb. Hydrodynamický efekt znamená, že na čistení sa okrem vlákien kefky podieľa aj zmes slín, vody a zubnej pasty, ktorá sa v ústach vytvára pri umývaní zubov.

1Sila 42 000 kmitov za sekundu, ktorá vyčistí aj skryté miesta

Práve v tom je sonická kefka výnimočná – sila 42 000 kmitov za minútu vytvára takú turbulenciu tekutiny, že si nájde cestu aj do ťažko dostupných miest (vrátane vstupov do medzizubných priestorov), rýh na zuboch a parodontálnych vačkov. Keď sú baktérie vymyté z týchto vačkov, nedostanú sa do krvného obehu.

sonicka kefka curaprox

Použiť ju môžete v troch režimoch čistenia: jemnom, intenzívnom a masážnom. Intenzívny režim je ideálny pre poctivé odstránenie biofilmu baktérií zo zubov. Jemný režim bezpečne čistí citlivé zuby a ďasná. Masážny režim je vhodný na masírovanie ďasien alebo na zvykanie si na nový spôsob čistenia zubov.

2Malá hlavička pre pohodlné používanie

Extra malá hlavička kefky zabezpečuje dôkladné a presné čistenie aj na ťažko dostupných miestach. Má pogumovanú zadnú časť pre ešte príjemnejšie čistenie. Hlavičku kefky vymeňte najneskôr po troch mesiacoch, ak nosíte strojček, urobte tak po šiestich až ôsmich týždňoch.

3Dokonalá súhra s čiernou pastou

Ideálnym partnerom pre túto kefku je zubná pasta Black Is White, ktorá neobsahuje agresívnu penivú zložku SLS. Zmes slín, vody a pasty preto ostáva tekutá a hydrodynamický efekt nie je tlmený nadmerným množstvom peny. Má osviežujúcu mentolovo-citrónovú príchuť a aktívny uhlík, ktorý zuby prirodzene a šetrne bieli. Ďalšou účinnou zložkou je hydroxylapatit, ktorý sa  prirodzene nachádza aj v zubnej sklovine, spevňuje zuby a dodáva im ešte väčší lesk.

Kombinácia hydrosonickej zubnej kefky s čiernou zubnou pastou je ideálna pre každého, kto chce mať dokonale umyté a prirodzene biele zuby.