Správna starostlivosť o protézu je dôležitá pre udržanie ústnej hygieny, zdravia a kvality života. Ak ste ešte stále nenašli spoľahlivý spôsob starania sa o vašu protézu, vyskúšajte náš systém CURAPROX BDC – roztoky a gély na prírodnej báze, špeciálne kefky a obaly.

Denný gél a týždenný roztok

Tieto prípravky jemne čistia a dezinfikujú vďaka obsahu kyseliny citrónovej, eukalyptového oleja a morskej soli. Kyselina citrónová zabraňuje vzniku mikrotrhlín zubnej protézy. Škodlivé toxíny či plesne sa dostávajú do týchto trhlín, stávajú sa nebezpečnými a poškodzujú zubné protézy funkčne aj esteticky.

Gél ani roztok neobsahujú abrazívne látky, kyselinu chlorovodíkovú a ostatné látky spôsobujúce podráždenie ústnej dutiny. Používanie gélu a roztoku vám zaručí, že zubná protéza bude vyzerať ako nová aj po niekoľkých rokoch a ústna sliznica a ďasná ostanú zdravé.

BDC 100 Čistiaci gél je určený pre každodennú starostlivosť a odstraňovanie bakteriálneho povlaku z protézy. BDC 105 Týždenný roztok použite raz za 7 dní a nechajte ho vydenzifikovať a očistiť protézu od akýchkoľvek nahromadených zvyškov jedla.

Najlepší spôsob je umiestniť zubné protézy do praktického čistiaceho boxu. Táto praktická nádoba zjednodušuje čistenie vďaka praktickej mriežke a je vhodná na intenzívne čistenie čiastočných aj kompletných protéz a ortodontických aparátov.

Zubná kefka na protézu

Patentovaná zubná kefka na zubné protézy eliminuje povlak a usádzanie baktérií. Pomocou dvoch zväzkov vlákien si viete dokonale vyčistiť všetky povrchy. Ako funguje? Špirálovitá zubná kefka čistí predtým neprístupné štrbiny na náročnejšej vnútornej strane a mohutné vlákna zasa čistia vonkajšiu stranu protéz. Kefka sa jednoducho sa drží vďaka ergonomickej rukoväti a vy dôkladne vyčistíte naozaj každé miesto.

Všetko pokope a pripravené na cesty

Táto súprava na starostlivosť o zubné protézy v priehľadnej taštičke obsahuje: denný gél, týždenný koncentrát, nádobu, zubnú kefku a k tomu ultra mäkkú zubnú kefku, ktorá so svojimi  5460 jemnými vláknami efektívne čistí a zároveň stimuluje ďasná pre dobrú krvnú cirkuláciu.

Viac informácií o zdravých zuboch, ústnej hygiene a tiež pomôcky, ktoré vám uľahčia každodennú starostlivosť, nájdete na stránke Curaprox.sk.