Motivovať malé deti k tomu, aby si umývali zuby, je niekedy boj. Nechýbajú hlasné protesty ani slzy. Našťastie existujú zábavní pomocníci, ktorí vašim najmenším túto povinnosť spríjemnia. Vyskúšajte šikovných pomocníkov CURAPROX, vďaka ktorým sa deti zabavia a vy budete mať istotu, že detské zúbky dostávajú presne to, čo potrebujú.

1. Zabavte veselými zubnými kefkami

Detské zubné kefky CURAPROX nie sú iba farebné, ale aj navrhnuté tak, aby boli účinné a deťom sa nimi dobre umývali zúbky. Rovnako ako dospelácke, aj detské kefky majú namiesto nylonových štetiniek vlákna CUREN®, ktoré sú jemné a šetrné k zubom aj ďasnám. Vďaka malej hlavičke kefky sa deťom budú zuby čistiť pohodlne, pogumovaná hlavička kefky CuraKid zas pomáha predísť bolestivým nárazom do líca či dasien pri čistení. Práve takéto nepríjemné skúsenosti často vedú k tomu, že má dieťa k čisteniu zubov odpor. S kefkami CURAPROX budete mať iba jeden problém, či vybrať ružovú, modrú alebo zelenú.

2. O zúbkoch aj mimo kúpeľne

O tom, aké dôležité je starať sa o zuby, môžete deti učiť aj hravou formou, napríklad pexesom, zúbkovou maľovankou s pastelkami, magnetkami zdravých a nezdravých potravín či hračkami postavičiek Lili a Lola. Všetky hračky sú vytvorené tak, že drobcov nielen zabavia, ale zároveň ich hravým spôsobom naučia základy ústnej hygieny a motivujú k čisteniu zubov.

3. Umývajte si zuby spoločne

Deti chcú väčšinou robiť všetko to, čo vidia robiť rodičov. Ak si budete čistiť zuby spolu s nimi a navyše s takmer rovnakou kefkou, bude ich čistenie viac baviť. Prvým krokom k tejto užitočnej spoločnej aktivite môžu byť kefky z Animal Family edition. Dvojbalenie obsahuje dospelácku ultra jemnú CS 5460 kefku a CS smart pre deti od štyroch rokov. Deti vám určite rady pomôžu vybrať kombináciu kefiek inšpirovaných horúcou džungľou či ľadovou krajinou.

4. Učte sa o detských zuboch

Detský chrup je iný než ten dospelácky. Ak si nie ste istí, ako čistiť prvé zuby alebo ako u detí vytvoriť návyk starostlivosti o ústnu hygienu, siahnite po CURAPROX informačnom letáku Detské zúbky. Vďaka informáciám od expertov môže byť aj obdobie prerezávania zúbkov pokojné rovnako pre rodičov ako pre deti samotné.

5. Obujte zubné kefky

Niekedy môžu motivovať aj úplne drobné detaily. Takými môžu byť aj farebné gumené čižmičky, ktoré slúžia na odkladanie kefiek a iných dentálnych pomôcok. Vďaka veselým gumákom kefka rýchlejšie schne a do kontaktu s baktériami nepríde tak ľahko, ako keď je len tak pohodená na umývadle. Rovnaký účel splnia a deti potešia aj pestré poháriky s Lili a Lolom.

Viac informácií o zdravých zuboch, ústnej hygiene ako aj pomôcky, ktoré vám uľahčia každodennú starostlivosť, nájdete na stránke Curaprox.sk.