Zdravé zuby a svieži dych sú rovnakou samozrejmosťou ako umyté vlasy a čisté tričko. Ak však zuby zanedbáš, môže to mať oveľa bolestivejšie a nepríjemnejšie následky než fľak na tričku. Poradíme ti, čo robiť, aby ti zvyšky jedla medzi zubami nepokazili žiadnu párty a aby sa obmedzili tvoje návštevy zubára.

1Hustá a mäkká kefka na poriadne čistenie

Ak sa ti ráno podarí zaspať, určite neobetuj minúty potrebné na čistenie zubov. Keď prídeš z párty neskoro večer, prinúť sa poriadne si vyčistiť zuby. Najväčším nepriateľom zubov a ďasien je súvislá vrstva biofilmu, ktorý sa na zuboch začne tvoriť asi dve hodiny po ich vyčistení. Zničíme ho len mechanickým rozrušením, teda čistením zubov zubnou kefkou. Ak sa niekde nahromadí a ostane dlhodobo neodstránený, môže spôsobovať zubný kaz, zápaly ďasien až nebezpečnú parodontitídu.

Povrch zuba a najmä rozhranie ďasien a zubov treba poriadne vyčistiť, ideálne mäkkou a hustou kefkou (CS 5460), ktorá ďasnu neublíži a povlak poriadne zachytí. Na otázku, ako dlho si zuby čistiť, sa dá povedať iba – kým nebudú čisté. A to ľahko zistíš tak, že si po nich prejdeš jazykom. Ak cítiš, že zuby sú hladké, sú vyčistené dostatočne. Ak je na niektorom zube povrch drsný alebo akoby „chlpatý“, skús ho ešte dočistiť.

2Medzizubka na svieži dych

Ani poriadne umývanie zubnou kefkou nedokáže odstrániť povlak a zvyšky jedla z medzizubných priestorov. Ak siahneš po medzizubnej kefke a vsunieš ju do medzizubného priestoru, zistíš, že tam ostali zvyšky jedla a povlak. Jednoduchým pohybom dnu a von v priestore medzi zubami sa pôvodcov kazov, zápalov a nepríjemného zápachu z úst ľahko zbavíš. Aký je dôkaz, že zasunutie medzizubky malo zmysel? Stačí ju po vytiahnutí ovoňať. Okrem toho je tento šikovný pomocník natoľko skladný, že ju môžeš mať so sebou vždy v kabelke či v peňaženke.

3Single kefkou zuby vyčistíš aj v škole

Ak máš potrebu vyčistiť si zuby napríklad poobede, pomôže ti jednozväzková (single) kefka, ktorou si zuby dočistíš aj bez vody a pasty, napríklad počas prednášky. Vyčistíš zub po zube a hneď budeš mať pocit, že chrup je čistý a hladký. Teraz je ten najlepší čas ju vyskúšať, k nákupu nad 15 € s platnou ISIC kartou a kupónom v Smile Shope ju teraz dostaneš zdarma.

4Svieža pasta, ktorú si vyberieš podľa nálady

Niet nad svieži pocit v ústach hneď po čistení zubov. Ak chceš, aby bol tvoj dych svieži čo najdlhšie, siahni po sviežej paste BE YOU. Je dostupná v šiestich príchutiach, ktoré si môžeš vybrať podľa nálady, obľúbenej chute, vône a farby. Predáva sa v balení spolu so zubnou kefkou v rovnakej farbe. Pasta obsahuje mentolové perličky, ktoré osviežia tvoj dych, aj zložky, vďaka ktorým budú tvoje zuby belšie bez poškodenia skloviny či podráždenia sliznice. Na čo máš dnes chuť? Na zelené jablko, červený melón či gin tonic?

5Čierna žuvačka na biele zuby

Žuvačka je dôležitou prvou pomocou v mnohých prípadoch. Čierne žuvačky Black Is White od CURAPROX sú vďaka svojej netradičnej farbe nielen štýlovým doplnkom, ale aj výborne osviežia dych a vďaka aktívnemu uhlíku udržiavajú zuby prirodzene biele.

Nakúp celú výbavu a dostaneš darček!

Ak si do 17. novembra kúpiš v Smile Shope CURAPROX balíček obsahujúci medzizubnú kefku, zubnú pastu BE YOU so zubnou kefkou a žuvačky Black Is White alebo iné produkty aspoň za 15 eur, môžeš si byť istá, že budeš mať svoje zuby a ďasná dokonale čisté a zdravé najbližších pár mesiacov. Ak pri platení ukážeš platný ISIC a kupón z knižky zliav, dostaneš single kefku zdarma.