Snažiť sa žiť tak, aby naša planéta trpela menej, chce plánovanie a premýšľanie nad tým, čo kupujete. Niekedy je to však aj o odopieraní. V prípade obľúbených produktov pre ústne zdravie však nemusíte robiť veľké kompromisy. Vyberte si z produktov CURAPROX, ktoré pomôžu k zdravým zubom a ďasnám a myslia aj na zdravie planéty.

1Bezobalové kefky

Ak sa snažíte znížiť produkciu plastového odpadu a chcete sa vyhnúť obalom, CURAPROX má pre vás obľúbené zubné kefky CURAPROX 5460 ultra soft aj v bezobalovej verzii. Zubnú kefku kúpite v Smile Shopoch, v e-shope a vo vybraných bezobalových obchodoch len s hygienickou krytkou bez papierového či plastového obalu.

2Kefky recyklujte

CURAPROX sa dlhodobo usiluje o to, aby kefky neboli záťažou pre životné prostredie. Už dlhý čas značka pracuje na ekologicky prijateľnejšej verzii kefiek, čo je však dosť náročné, keďže ide o pomôcku dentálnej hygieny, ktorá musí byť vysoko hygienická a bezpečná. Viaceré testy ukázali, že na drevených kefkách sa rýchlo množia baktérie, bambus zasa nie je pre naše podmienky príliš ekologický, keďže sa musí dovážať.

Zubné kefky CURAPROX sú vyrábané z čistého polypropylénu, ktorý je veľmi dobre spracovateľný. Ak použitú kefku donesiete do ktoréhokoľvek Smile Shopu, môžete si byť istí, že neskončí na skládke ani v spaľovni, ale vyrobia sa z nej koše na triedenie odpadu, ktoré si môžete kúpiť alebo ich CURAPROX daruje školám po celom Slovensku.

CURAPROX je otvorený spolupráci. Pokiaľ ste majiteľom lekárne, bezobalového obchodíku alebo inej prevádzky a chcete pomôcť so zberom použitých kefiek, určite sa ozvite mailom na curaprox@curaprox.sk a pomôžte darovať kefkám nový život. Budete zverejnení aj v tomto zozname, čo k vám privedie aj nových zákazníkov.

3Kombinujte

Aj používanie medzizubných kefiek môže byť ekologickejšie. CURAPROX má v ponuke päť typov kovových držiakov, do ktorých si dokúpite také medzizubné kefky, ktoré potrebujete. Medzizubky odporúčame kúpiť vo väčších baleniach (12 kusov), za ktoré v konečnom dôsledku zaplatíte menej a do koša poputuje minimálne o jeden obal menej.

4Do obchodu s vlastným vreckom

Novinkou od CURAPROX sú textilné vrecká na ovocie, zeleninu a pečivo. Zero Waste vrecúška pochádzajú z chránenej dielne v Jakubove a pomôžu vám vyhnúť sa používaniu množstva plastových vreciek v obchodoch.