Receptov na biele zuby nájdete na internete mnoho. Nie všetky však fungujú spoľahlivo a šetrne k ústam a zubom. Predajkyne CURAPROX Smile Shopu v bratislavskom nákupnom centre Avion Monika Čaranová a Miška Horinová sa s nami podelili o recept na biele zuby, ktorý denne odporúčajú svojim zákazníkom.

Na otázku, ako dosiahnuť dokonale čisté a prirodzene biele zuby, sme v CURAPROX Smile Shope dostali jednoznačnú odpoveď – kombináciou hydrosonickej kefky a zubnej pasty Black Is White. Ako to teda funguje?

Jemná a účinná

„Hydrosonická kefka nerotuje, čiže neničí ďasná. Nehrozí tak odhaľovanie zubných krčkov. Má až 42 000 kmitov za minútu a je natoľko jemná, že ju môžu používať aj deti, no zároveň je aj veľmi účinná,“ predstavuje kefku vedúca CURAPROX Smile Shopu Monika Čaranová.

Deti od šiestich rokov, nositelia strojčekov alebo ľudia so zubnými implantátmi môžu hydrosonickú kefku pohodlne používať. „Táto kefka sa vyslovene odporúča deťom a ľuďom s hendikepom, ktorým sa z dôvodu pohybovej bariéry zuby ťažšie čistia. Zuby si s ňou vyčistia lepšie a s menšou námahou než s klasickou kefkou,“ vysvetľuje Monika.

Hydrosonickú kefku môžete používať v troch režimoch čistenia – jemné čistenie, intenzívne čistenie a masáž. Nedá sa povedať, že s klasickou kefkou sa zuby dobre nevyčistia, s hydrosonickou to je však menej namáhavé a o čosi rýchlejšie. „Vďaka svojej malej hlavičke sa dostane až dozadu do ústnej dutiny, a preto dokáže vyčistiť celý chrup,“ vysvetľuje Monika.

Používanie kefky je identické ako pri tradičnej kefke. „Zuby by sme si mali čistiť ráno a večer. Po používaní ju stačí opláchnuť pod tečúcou vodou a nechať vyschnúť. Hlavička hydrosonickej kefky sa odporúča meniť každé tri mesiace, v prípade choroby či infekcie je najlepšie vymeniť ju ihneď,“ dodáva.

Monika má však jeden praktický tip na jej používanie. „Je dobré, ak ju zapnete až v ústach, keď sa rozkmitá, inak zubná pasta môže skončiť všade.“

Praktické balenie vhodné ako darček

Hydrosonickú kefku Black Is White si môžete kúpiť v eshope CURAPROX alebo v Smile Shopoch vo výhodnom balení, ktoré obsahuje dve hlavičky kefky, telo kefky, bieliacu zubnú pastu Black Is White, nabíjačku a cestovné puzdierko. „Balenie dobre vyzerá a je praktické, nebála by som sa to dať niekomu ako darček,“ dodáva Monika.

Kefku nabijete vďaka USB vstupu aj z mobilu a nabitá vydrží dlho. „Mne vydržala nabitá skoro dva mesiace,“ spomína vedúca, ktorá je fanúšičkou hydrosonickej kefky.

Biele zuby vďaka čiernej paste

Hydrosonická kefka výborne „spolupracuje“ s bieliacimi zubnými pastami Black Is White a White Is Black, ktoré však možno používať aj s klasickými kefkami. „Obe pasty majú rovnaké zloženie a sú čierne. Rozdiel je len v chuti. Čierna pasta je viac mentolová,“ vysvetľuje Monikina kolegyňa Miška Horinová.

Dvojica bieliacich pást je na báze uhlíka, čo vysvetľuje neobvyklú čiernu farbu. Uhlík je zároveň zložkou, ktorá má bieliaci efekt. „Pasta zuby nevybieli úplne, ale škvrny od kávy či cigariet dokáže vytiahnuť do prirodzenej belosti vašich zubov,“ hovorí Monika.

Pasta je k zubnej sklovine maximálne šetrná. „Neobsahuje žiadne chemikálie či peroxid ako ostatné pasty, ktoré ničia zubnú sklovinu. Naše pasty sú navyše obohatené o hydroxylapatit – minerál, ktorý je základným stavebným kameňom skloviny. Tá sa opotrebúva a láme, no takáto látka v paste ju dokáže remineralizovať. Okrem toho uzatvára odhalené dentínové kanáliky,“ vysvetľuje Miška. Látka dokáže zub zachrániť pred vznikajúcim zubným kazom. Pred zubným kazom chráni aj fluorid sodný, ktorý ešte zabezpečuje neutrálne pH v ústnej dutine.

„Pasty neobsahujú SLS, čo je penidlo, ktoré obsahujú bežné pasty. Ľudia sa mylne  domnievajú, že zuby si dobre vyčistia, keď majú ústa plné peny. Penenie vytvára práve SLS, teda látka, ktorá je škodlivá pre organizmus a usádza sa v orgánoch,“ vyvracia mýtus Miška.

Odborníčky z CURAPROX Smile Shopu sa zhodujú, že ideálny čas na začatie používania bieliacej pasty je hneď po absolvovaní dentálnej hygieny. „Pasta začne pracovať na dôkladne vyčistených zuboch a jej používanie má o to lepší efekt na pekný biely úsmev,“ uzatvára Monika.

O Monike a Miške

Monika Čaranová pracuje v Smile Shope od januára ako vedúca. Práca je pre ňu radosťou, lebo, ako sama vraví, predáva produkty, ktorým sama verí. V Smile Shope v OC Avion sa celý deň usmieva na zákazníkov a ochotne im radí, po práci rada zájde do fitnes aj do prírody, čas trávi s priateľom či s dobrou knihou. Jej kolegyňa Miška Horinová začala pracovať v Smile Shope len v septembri tohto roku. Popri práci a štúdiu rada športuje, chodí na dlhé prechádzky a číta.