Starostlivosť o medzizubné priestory môže byť pre mnohých pacientov stresujúcou výzvou. Ešte viac, ak si ich stav vyžaduje špeciálny prístup. Vďaka širokému portfóliu produktov na medzizubnú starostlivosť od značky Curaprox však môže byť čistenie ťažko dostupných miest aj v prípade pacientov s implantátmi či fixnými aparátmi bezproblémovou rutinou. 
Precízna starostlivosť doma je polovicou úspechu každej liečby. Ako k tomu dopomôcť? Príjemnými a špecialistami navrhnutými pomôckami pre každého pacienta.

Atraumatické medzizubné kefky

Medzizubné kefky CPS prime sa vyrábajú v piatich základných veľkostiach, dokážu tak efektívne vyčistiť takmer každý medzizubný priestor.

Vďaka pevnému chirurgickému drôtiku Cural® a jemným vláknam Curen® je čistenie maximálne bezpečné a bezbolestné. Pacient si môže vybrať z dvoch základných druhov držadiel a vďaka klik systému sú medzizubky Curaprox aj oveľa ekologickejším variantom než tie jednorazové – stačí vymeniť iba kefkovú časť. 

Pre úplných začiatočníkov odporúčame balenie CPS prime start mix, ktoré obsahuje dva držiaky a kefky piatich veľkostí (06, 07, 08, 09, 011). Po profesionálnej kalibrácii medzizubných priestorov si tak pacient môže okamžite začať čistiť každý priestor kefkou správnej veľkosti.

Mentolová dentálna niť pre výnimočné prípady

V špeciálnych prípadoch, kedy je aj najužšia medzizubná kefka (06) priveľká, odporúčame použiť voskovanú dentálnu niť DF 834.

Ľahko sa s ňou manipuluje a vďaka mentolovej príchuti tiež dobre chutí a ústnu dutinu aj osvieži. Je vhodná najmä na používanie v tesných priestoroch medzi prednými zubami alebo pri starostlivosti o implantáty vyžadujúce tzv. flisovanú niť.

Šetrné kefky na zväčšené medzizubné priestory

Pre pacientov, ktorí sa pre parodontitídu či z iných príčin potrebujú starať o väčšie medzery medzi zubami, sú tu špeciálne medzizubky CPS 405 perio s priemerom 1,3 mm.

Hoci sú zväčšené medzizubné priestory zvyčajne citlivejšie, jemné vlákna Curen® umožnia ozaj šetrné čistenie, ktoré však nahromadený zubný povlak odstráni dokonale. Odporúčame ich používať aj v priestoroch pri zuboch s výplňami, korunkami či mostíkmi. 

Jemná starostlivosť o implantáty

Špeciálne na starostlivosť o priestory s implantátmi boli vyvinuté medzizubné kefky CPS 505 soft implant. Kefky majú priemer 2 mm, aby dokázali okolie implantátov dokonale vyčistiť.

Zároveň je ich drôtik potiahnutý plastovou vrstvou, aby sa chránila titánová časť implantátu a nedochádzalo ku kontaktu kovu s kovom. Kefky sedia do každého držiaka medzizubných kefiek Curaprox.

Ortho medzizubky na pohodlné čistenie strojčeka

Veľkou pomôckou pre ortodontických pacientov sú kónické medzizubky ortho. Kužeľovitý tvar medzizubnej kefky CPS 14 ortho umožňuje čistenie zväčšených medzizubných priestorov, ale najmä ťažko dostupných miest pod vnútornými drôtikmi či medzi zámkami strojčeka, kde sa môžu zachytávať zvyšky jedla.