Jej obrázky nosia ľudia priamo na koži, pričom každé tetovanie je originál. Teší ju, že občas vyzerá ako škriatok z rozprávky a svoje túžby či sny sa snaží spájať len s pozitívnymi predstavami. Lucy Bumpkinová nás pustila do svojho vnútra a prezradila, čo jej naháňa strach a aj to, že miera jej workoholizmu je na ženu niekedy až príliš veľká.

Aká je tvoja predstava absolútneho šťastia?

Mať blízkych nablízku. Mať čistú myseľ, čistý štetec a čistý papier pred sebou.

Čoho sa najviac bojíš?

Rakoviny. Rozreže vás na malé kúsky a vy sa musíte poskladať znovu. Aj keď ste napríklad iba divák, príbuzný, dcéra jednej matky.

Akú vlastnosť na sebe najviac odsudzuješ?

Mám na seba vysoké nároky. Som workoholik, veľmi „tvrdý“ človek, na ženu v niektorých situáciách až príliš. Snažím sa byť tá, ktorá vedie. Niekedy je to na škodu.

Akú vlastnosť najviac odsudzuješ u iných ľudí?

Snažím sa ľudí príjímať takých, akí sú a nebrať ich správanie osobne. Zvyčajne horšie vlastnosti v nás samých máme na to, aby sme na sebe pracovali, a preto ešte skôr, ako vypustím zo seba kritiku na niekoho, zamyslím sa nad tým, čo som ja zač.

Akého žijúceho človeka najviac obdivuješ? Prečo?

Môjho frajera. Je mi najbližší, nemám nikoho iného a tým pádom je pre neho veľká zodpovednosť mať ma nablízku, ľúbiť ma, opatrovať. Viete, celkovo vzťah, súžitie s niekým, to nie je nič automatické. Niekedy ho naozaj obdivujem, pretože nie som ľahká povaha, som žena, som tvorivý človek a keď mám nejakú klebetu, najprv bežím za ním. Nemám nejaké životné vzory a ideály, ku ktorým by som vzhliadala. Najviac ma inšpirujú silní, pracovití a cieľavedomí ľudia, ktorí si plnia svoje sny a neplačú, ak sa ten prvý sen hneď nenaplní. Môj frajer je taký.

Čo považuješ za svoju najväčšiu výstrednosť?

Veľa rozprávam, hlavne ak som neistá a nervózna. Neznášam situácie, keď je trápne ticho. Potom zo seba urobím maximálne trápnu osobu, pretože sa chopím šance rozprávať.

Aký je tvoj momentálny stav mysle?

Premýšľam, že keď dokončím svoje odpovede, či pôjdem kresliť zákazky alebo si oddýchnem. Nie, nie je pokojná, uteká stále.

Aká je podľa teba najviac preceňovaná vlastnosť?

Ak sa niekto odvoláva na to, že je vzdelaný a dáva to z nejakej svojej vskutku bezvýznamnej pozície veľmi pocítiť ostatným.

Pri akých príležitostiach klameš?

Ak napíšem, že neklamem, bude to hrozné klamstvo. Ak napíšem, že klamem iba z milosti a „pre pokoj“, bude to klišé. Tak napíšem, že klamem Bumpkinovi, keď si kúpim nejaký materiál k tvorbe, fixy a spustím z ich ceny. Ale on to vie, a ja viem, že on robí to isté. Sú to krásne tolerované klamstvá, keď sa hanbíme, že sme seba samých obdarovali.

Čo máš rada na svojom vzhľade?

Asi to, že v niektorých situácich vyzerám ako škriatok z rozprávky.

Aké vlastnosti si najviac ceníš u mužov?

Rozvahu a trpezlivosť.

Aké vlastnosti si najviac ceníš u žien?

Obetavosť.

Čo alebo kto je najväčšia láska tvojho života?

Tvorenie a umenie.

Kedy a kde si najšťastnejšia?

Keď si doma kreslím.

Aký talent by si chcela mať?

Chcela by som vedieť spievať a hrať na gitare. Kedysi som to skúšala, ale zistila som, že ceruzka je väčšia istota a cítim sa s ňou omnoho istejšie. A to, že nemám talent a sluch, to je jasné.

Ak by si na sebe mohla zmeniť jedinú vec, ktorá by to bola?

Dlho som bojovala so svojou ľútostivosťou a vyhrala som. Aspoň ja mám ten pocit. Nepripúšťam si veci, emócie, strach, stres až do takej miery, aby som prepadla ľútosti a ľutovala samú seba. Je to veľmi škodlivé. Myslím, že sme na tomto svete preto, aby sme ukázali svoju silu a pozitívne v nás. Nie pestovali v sebe ublíženia a smútky. Nerobí to dobre ani nám ani nášmu okoliu.

Čo považuješ za svoj najväčší úspech?

Skúsim na toto odpovedať o nejakých 20 rokov, dobre?

Ak by si mala zomrieť a vrátiť sa ako človek alebo vec, čo by to bolo?

Nechcem sa vrátiť už na Zem, chcela by som ukončiť akýkoľvek svoj karmický dlh, svoje úlohy, aby som sa už nemusela vrátiť. Život na Zemi je v mnohom veľmi bolestivý a vydupať si pozitívnu myseľ, radosť, dokázať tešiť seba a ostatných je náročné. Preto dúfam, že ak umriem, budem mať dovolené byť len niekoho strážcom, viete, takým, ktorý vás ochraňuje, ak vykročíte z postele ráno nesprávnou nohou. Osobne si však myslím, že som ešte príliš nízka duša na to, aby sa mi také želanie splnilo, takže ak sa sem vrátim ako kameň v potoku, bude to ok.

Kde by si chcela žiť?

Niekde, kde je teplo. Nemyslím 40 stupňov v zime, mne by stačilo aj také Toskánsko. To si vravíme s Bumpkinom, že tam by nemuselo byť zle.

Čo je pre teba najcennejšia vec, akú vlastníš?

Viete, tieto otázky by mali byť asi úprimné a je zbytočné napísať niečo očakávané, niečo, čo by povedal každý druhý človek, tak ja napíšem tak, ako cítim. Cením si veci po mamke. Veci, ktoré boli jej, ktoré boli aj moje, veci, ktoré nás spájali. Veci, ktoré ostali. Veci…

Čo si najviac ceníš na svojich priateľoch?

Som človek, ktorý nemá veľa priateľov, asi nie som veľmi dobrá v budovaní priateľstiev. Mám pocit, že som veľmi prajný človek a ak si niekoho obľúbim, rada ho zahŕňam pozornosťami, darčekmi, povzbudivými slovami. Možno niekomu sa to zdá príliš a je to skôr odpudivé. Na druhej strane mám málo času, takže priateľstvá na kávičkách a v podnikoch by u mňa nefungovali. Veľmi si cením, ak je priateľ, človek mne blízky, otvorený a akceptuje ma takú, aká som.

Kto sú tvoji obľúbení spisovatelia?

Nik sa nebude čudovať, ak napíšem Roald Dahl.

Čo máš práve rozčítané?

Asi 10 kníh a medzi nimi Roald Dahl.

Kto je tvoj obľúbený fiktívny hrdina?

Willy Wonka, lebo sa mi páči jeho klobúk. Amelia, lebo má cool byt a Harry Potter, lebo vie robiť všelijaké kúzla!

S ktorou historickou osobnosťou sa najviac stotožňuješ?

Možno iba s nejakým obyčajným človekom, ktorý robil dobré veci, ktorý bol slušný a v malej chalupe prežil spokojný život.

Čo je tvoje životné motto?

Nemám motto a neriadim sa ničím. Iba ak, že radosť musí ďalej. Tí, ktorí ma pravidelne sledujú, vedia, o čo ide. 🙂

Ako by si chcela zomrieť?

Slovo zomrieť pre mňa osobne na seba viaže negatívne emócie, takže neexistuje nič, čo by som si spojila so slovami chcela a zomrieť a sformovala ich do jednej vety. Svoje želania a túžby vyslovujem len s pozitívnymi predstavami, nie s utrpením, smútkom. Smrť, jej príchod a formu nemám v sebe spracovanú, a ani nechcem do takých zákutí prenikať. Všetko si vesmír naplánuje tak, aby pre mňa bolo najlepšie.

Kam vedie tvoja obľúbená cesta?

Domov.

Posledný videný film, ktorý stál za to?

Tajný život Waltera Mittyho.

Kam chodíš najradšej v meste a na výlet?

Dá sa považovať za výlet aj cesta do Trnavy do predajne s umeleckými potrebami? Ak áno, tak toto si vyberám.

Čo je na tebe najviac charakteristické?

Veľké oči.


Čo je Proustov dotazník Proustov dotazník má svoje korene v roku 1886. Vtedy sa hromadne vypĺňala kniha priznaní, ktorá obsahovala zoznam jednoduchých otázok na telo, ktoré si posielali priatelia. Každý z nich mal na otázky písomne odpovedať a zaznamenať ich v knihe. Dotazník vyplnilo množstvo významných osobností vrátane francúzskeho spisovateľa Marcela Prousta. Ten už ako štrnásťročný odpovedal geniálne „proustovsky“. Napríklad na otázku Aká je tvoja obľúbená farba? odpovedal: „O farbu nejde, dôležitá je ich harmónia.“ Rovnaké otázky začali v päťdesiatych rokoch klásť francúzske magazíny umelcom a osobnostiam, aby na povrch vyplávali ich skryté stránky, neskôr sa rozšíril do magazínov po celom svete. Proustov dotazník dávame pravidelne vypĺňať zaujímavým ženám, ktoré stretneme.

O Lucy Hudecovej

Lucy Hudecová má 35 rokov a so svojím priateľom Richiem žije v dedine neďaleko Piešťan. Prácu v korporácii vymenila za svet plný farieb a ilustrácií. Tvorí, maľuje, píše na svojom blogu, no známa je predovšetkým ako polovica tetovacieho štúdia Bumpkin Tattoo, kde s priateľom vytvára tetovania s originálnym a rozpoznateľným rukopisom. Tvorbu a obľúbené veci Bumpkinovej môžete vidieť na jej Facebooku.