Dôkladná starostlivosť o zuby a ďasná je základom zdravého a bieleho úsmevu. Počas dňa však nemáme vždy čas a podmienky na to, aby sme siahli po zubnej kefke a paste. Pre všetkých, ktorí túžia udržať si prirodzene biele zuby a svieži dych počas celého dňa, sú tu žuvačky Black Is White.

Nové žuvačky od CURAPROX nie sú jedinečné len vďaka netradičnej čiernej farbe, ale aj pre svoje zloženie, ktoré je podobné ako zloženie zubných pást Black Is White a White Is Black a ktoré pomáha mať belšie a zdravšie zuby a svieži dych. To všetko vďaka štyrom účinným látkam, ktoré obsahujú.

Hydroxylapatit je základným stavebným prvkom zubnej skloviny, preto opotrebovanú sklovinu dokáže revitalizovať a spevňovať. Je tak odolnejšia proti zubným kazom. Hydroxylapatit uzatvára odhalené dentínové kanáliky, ktoré spôsobujú citlivosť zubov.

Xylitol je prírodné sladidlo – brezový cukor. Na rozdiel od klasického cukru sa z neho nepriberá, urýchľuje trávenie a napomáha vylučovanie. Do žuvačiek sa však dostal najmä vďaka antibakteriálnym účinkom. Xylitol je látka, ktorú baktérie nedokážu premeniť na kyseliny spôsobujúce vznik zubného kazu. Zabezpečuje, že pH v ústach neklesá a zuby sú chránené pred kazmi.

Glukózová oxydáza je aj prírodný enzým, ktorý v prírode využívajú napríklad včely pri výrobe medu. V ústnej dutine funguje tak, že mení cukor na peroxid vodíka a ten priamo pôsobí proti baktériám.

Aktívny uhlík je látka, ktorá má bieliaci efekt a našim zubom zaručuje prirodzenú belosť. Uhlík má čiernu farbu a spôsobuje unikátne čierne sfarbenie pást aj žuvačiek Black Is White. Paradoxom je, že práve čierny uhlík má bieliace schopnosti.

Žuvačky, ktoré sú vhodné aj pre vegánov, vám pomôžu robiť niečo pre zdravie vašich úst aj mimo kúpeľne. Kúpite ich v balení 12 kusov za 1,99 eura cez e-shop alebo v CURAPROX Smile Shopoch.