Starostlivosť o zuby tých najmenších je sprevádzaná mnohými mýtmi a radami, ktoré sa často nezakladajú na pravde. Nezabúdajte vzdelávať a motivovať rodičov detských pacientov, aby nepodcenili starostlivosť nielen o mliečne zuby, ale aj o vývoj čeľuste v ranom veku. Curaprox vás na tejto ceste podporí produktmi, ktoré odborníci navrhli špeciálne pre najmenších pacientov.

1Cumlík, ktorý podporuje správne postavenie zubov

Mnoho rodičov stále netuší, že cumlík síce dieťa utíši, no ak má nesprávny tvar a veľkosť, môže negatívne ovplyvniť postavenie zubov, dýchanie aj prehĺtanie dieťaťa. Odoprieť bábätkám cumlík je však niekedy nesplniteľná misia. Preto rodičom odporučte, aby si vybrali cumlík, ktorý dieťa ochráni pred nosením strojčeka v budúcnosti. 

Cumlík Curaprox Baby veľkosti 0 je určený novorodencom a dojčatám, pomáha ich upokojiť a zároveň predchádza posunu zubov, nesprávnemu dýchaniu ústami a podporuje prirodzené prehĺtanie.

Jeho plochá špička nevytláča podnebie dohora, ktoré preto nenadobudne vysokoklenutý tvar a nespôsobuje neželaný posun zubov. Predchádza tiež zužovaniu horných dýchacích ciest, ktoré vedie k nezdravému dýchaniu ústami. Postranné krídelká cumlíka zas tlačia na bočné steny čeľustí, tým podporujú tvorbu optimálneho zubného oblúka. Silikónová membrána je pre bábätko príjemná a pohybuje sa spolu s ústami dieťaťa, čím podporuje vývin prirodzeného prehĺtania.

2Hryzadielko, ktoré urobí prerezávanie zubov znesiteľným

Hryzadielko Curaproxvyvinula univerzita v Berne spolu so zubnou lekárkou Dr. Nadjou-Marinou Kellerhofovou a obsahuje naozaj všetko, čo takáto pomôcka má mať. Poskytuje úľavu pri bolesti z prerezávania zúbkov bez použitia analgetík či rôznych zubných gélov. Jeho dotykové, optické a akustické stimulačné vlastnosti podporujú vývoj prirodzenej zvedavosti dieťaťa už od veku dvoch mesiacov. Jeho súčasťou je aj masážna a prípravná kefka, ktorá pripravuje bábätká na prvé čistenie zubov.

3Korekčné cumlíky na zvrátenie nesprávneho vývinu v detských ústach

Ak má váš detský pacient alebo pacientka viditeľný skrížený alebo otvorený zhryz, nedoliehajúce pery, problémy s artikuláciou alebo dýcha ústami, odporučte rodičom korekčný cumlík Curaprox Baby.

Korekčné cumlíky Curaprox Baby pomáhajú tieto anatomické odchýlky, spôsobené používaním nesprávneho cumlíka či cmúľania palca, čiastočne korigovať. Vyrábajú sa v dvoch veľkostiach: Curaprox Baby veľkosti 1 je určený deťom od 1 do 2,5 roka, korekčný cumlík Curaprox Baby veľkosti 2 je pre deti staršie ako 2,5 roka. 

Ide o takzvané aktívne cumlíky, pri ktorých musí dieťa aktívne zapájať jazyk aj líca, aby mu cumlík z úst nevypadol. Tým sa aktivujú korekčné schopnosti cumlíka – tlak jazyka na cumlík smerom hore k podnebiu spôsobí, že postranné krídelká roztláčajú podnebie z vnútornej strany do boku a cumlík je tak schopný korigovať anatomické odchýlky. Napravenie anatomických odchýlok tiež zvyšuje šancu, že sa podarí vyriešiť aj sprievodné komplikácie súvisiace s rečou alebo dýchaním.

4Jemné zubné kefky na čistenie prvých zúbkov

Curaprox je populárny najmä vďaka zubným kefkám s veľkým počtom ultrajemných vlákien, ktoré sú šetrné k ďasnám, no zároveň efektívne čistia zuby. Platí to aj v prípade zubných kefiek pre tých najmenších. 

Mäkkú zubnú kefku Curaprox Baby vyvinul Curaprox v spolupráci s univerzitou v Berne spolu s Prof. Adrianom Lussim a Dr. Nadiou-Marinou Kellerhoffovou, tak aby bolo zoznamovanie sa s čistením zubov pre deti do 4 rokov naozaj atraumatické. Kefka disponuje 4 260 vláknami CUREN®, ktoré vytvárajú hustú a účinnú čistiacu plochu šetrnú k ďasnám aj k sklovine. Ergonómia rúčky je optimálna do detskej aj dospelej ruky. 

Detská zubná kefka CS kids je zmenšeninou klasickej Curaprox CS kefky. Je jemná, hustá (5 500 vlákien), no mierne skrátené vlákna (dĺžka 7,5 mm) vylepšujú jej odolnosť proti prílišnému tlaku či iným úskaliam detského zaobchádzania. CS kids môžete odporúčať detským pacientom od 4 rokov.  

5Detské zubné pasty so šetrným zložením

Žiadne zubné pasty Curaprox – samozrejme, vrátane tých detských – neobsahujú agresívne látky ako SLS, triclosan, umelé farbivá, parabény či mikroplasty. Pasty Curaprox kids majú nízku abrazivitu (RDA 40), obsahujú antibakteriálne enzýmy (minoglukózidáza a glukózová oxidáza), podporujúce prirodzenú obranyschopnosť úst, a vylepšenú verziu fluoridu – sodium monofluorofosfát.

Na prvé zúbky je určená pasta Curaprox kids bez fluoridu. Deťom od 2 rokov odporúčajte pastu Curaprox kids s 950 ppm fluoridu, ktorý prispieva k ochrane pred zubným kazom. Pre deti je príjemným bonusom aj svieža ovocná chuť detských pást.