Otázka, ktorú skôr či neskôr rieši azda každý rodič. Ako dosiahnuť, aby sa kúpeľňa pri čistení zubov nemenila na bojovú zónu? Aj odborníci sa zhodujú, že pre motiváciu dieťaťa neexistuje nič lepšie, ako urobiť z čistenia hru.

Cesta ku zdravému detskému úsmevu je pre rodičov často náročná. Vďaka unikátnemu konceptu značky Curaprox – s produktami Curaprox kids a rozprávkovými postavičkami, ktoré sú na nich zobrazené – však máte na jej uľahčenie všetko, čo potrebujete.

„U detí tradične funguje hravé vysvetlenie rodičom, že existujú zlé baktérie a ako ich treba odstraňovať,” hovorí detská zubná lekárka Soňa Lisá. Osvedčilo sa jej aj vyhnúť sa čisteniu neskoro večer. „Deti sú tesne pred spaním nepokojné. Čistenie zubov sme sa s deťmi snažili zakomponovať radšej v priebehu dňa do hier,” vysvetľuje.

Nečistite zuby. Vyháňajte kazizúbkov!

Čistenie ako súčasť hry? Nové postavičky – šiesti kazizúbkovia, každý s vlastnými príbehom vám umožnia presne to. Navyše vám nielen pomôžu motivovať dieťa na čistenie samotné, ale prispejú aj k tomu, aby si osvojilo kľúčové prvky čistenia zubov – správnu techniku čistenia či potrebu čistenia medzi zubami.

CUKROŽRÚT: Miluje sladkosti, preto ak si po sladkom neumyjeme poriadne zuby, získava na sile.

SPÁNKOVRT: Pracuje najmä v noci, rohom vŕta diery do zubov, preto ho treba pred spaním vyhnať z úst.

DLHÁŇ: S úzkym podhlovastým telo zalezie do akejkoľvek štrbiny a rád sa skrýva medzi zubami, odkiaľ ho treba vyhnať. Dokáže to len medzizubná kefka alebo špeciálna šablička.

SVALOŠ: Šiestimi končatinami sa silno drží na zuboch, preto je potrebná pomoc rodiča pri dočisťovaní.

KAZOTOČ: S toľkými nohami sa dobre drží na zuboch a „priamy“ pohyb kefky naňho nestačí. Pri čistení treba robiť zázračný pohyb – krúžky.

SMRAĎOCH: Nechce sa mu umývať, takže nevonia najvábnejšie. Ak chceme mať voňavý dych, musíme ho vyhnať z úst. Ideálna je na to ovocná pasta, ktorej stačí za hrášok.

Mamy potvrdzujú, že kazizúbkovia fungujú a radia, ako na to

Lucia, mama dvojročnej dcérky, má každý večer rodičovský zúbkový rituál: „V rámci neho si zúbky vyčistí najprv dcérka a potom jej pomáham kefkou vyhnať Svaloša, ktorý sa zúbkov pevne drží. Dieťa mi tak umožní dočistiť mu zúbky a ešte sa na tom zabáva.”

Petra, mama trojročnej Mily, nám prezradila, že si plyšové hračky v detskej izbe pomenovali podľa názvov kazizúbkov. „Pred spaním si ich zoradíme a najprv umyjeme zúbky hračkám. Potom si ich dcéra umyje sama a napokon pustí do úst aj mňa na dočistenie,” hovorí.

AKCIA

K paste Curaprox kids máte každú detskú kefku so zľavou 20%

Kúpiť

Kazizúbkov nájdete na zubných pastách a zubných kefkách Curaprox kids, no na Smile Shopoch sa s nimi môžete stretnúť aj vo forme nálepiek či na pastelkách. Už čoskoro Curaprox prinesie ďalšie detské “vychytávky”. Kúpeľňové prísavky, maľovanky či tetovačky vám pomôžu vniesť do detského sveta príbehy, ktoré povedú k zdravému detskému úsmevu.

Unikátna kombinácia jemnosti a účinnosti

A prečo sú práve produkty Curaprox kids ideálne na vyháňanie kazizúbkov? Zubná kefka Curaprox kids od 4 rokov je zmenšeninou obľúbenej dospeláckej kefky CS 5460. S 5 500 ultra jemnými vláknami je zárukou účinného a šetrného odstránenia povlaku. Rodičov poteší aj skrátenými vláknami, vďaka ktorým je odolnejšia voči mechanickému opotrebovaniu.

Zubné pasty Curaprox kids s lahodnými ovocnými príchuťami chránia zuby čo najprírodnejším spôsobom. V hlavnej úlohe sú enzýmy, ktoré sa aj prirodzene nachádzajú v slinách, antibakteriálny brezový cukor xylitol a fluorid, dostupný v rôznych množstvách. Pri paste je však kľúčové aj to, čo neobsahuje. „Dôležité je, aby neobsahovala penidlo SLS, parabény, agresívne abrazíva či alkohol,“ hovorí zubná lekárka Soňa Lisá. Nič z toho v pastách Curaprox kids nenájdete, k detským ústam sú teda maximálne jemné a ohľaduplné.

Ak dieťa motivujete tými správnymi príbehmi a hrami, čistenie ide bez odporu. Ak k tomu navyše pridáte správne pomôcky, viete, že čistenie bude aj účinné a jemné. To všetko vám poskytne koncept produktov a postavičiek Curaprox kids. Zvoľte pre vás a vášho drobca tú najpríjemnejšiu cestu k jeho zdravému a spokojnému úsmevu.