Nitra je krásne mesto, ktoré ponúka kopec možností, ako ho spoznať a zároveň vyblázniť deti do sýtosti. Prečítajte si, ktoré miesta odporúčajú miestne mamičky a čo by ste si pri výlete do Nitry určite nemali nechať ujsť.

V online ankete sme sa spýtali matiek z Nitry, kam zobrať počas jarného víkendu deti. Dostali sme tipy pre domácich aj cezpoľných výletníkov.

1. “Pri rieku”

“Malej sa všade páči, no najčastejšie chodíme na naše ihrisko na Topoľovej a odporúčam prechádzku popri rieke – je to pekný vonkajší okruh mestom, ktorý vedie až k mestskému parku na Sihoti.”

2. Piknik s výhľadom

“Určite odporúčam navštíviť nitriansku Kalváriu – výstup na kopec zvládnu aj menšie deti, je tam pokoj, krásny výhľad a dá sa tam výborne piknikovať. Dole pri kostole je útulná kaviareň s príjemnou letnou terasou. Síce nemajú detský kútik, ale deti sa tam vybehajú kdekoľvek.”

3. Záhrada, o ktorej nikto nevie

“Ak hľadáte krásne miesto, kde je málo ľudí a je tam pekne, tak skúste Botanickú záhradu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity. Okrem upraveného parku tam deti ocenia niekoľko skleníkov plných zaujímavých rastlín, či exotické živočíchy. Súčasťou záhrady je aj vivárium s krokodílom a mini zoo s muflónmi, malými kozami a danielmi.”

4. Mestský park na Sihoti

“Naším najobľúbenejším miestom je mestský park na Sihoti. Každé dieťa si tam príde na svoje, je tam pokoj a veľa detských atrakcií – napríklad labyrint, obrovské ihrisko, zverinec s rôznymi druhmi, ktoré deti môžu hladkať a kŕmiť, jazierko s loďkami, žabia fontána, upravené chodníky, kde sa deti môžu do sýtosti korčuľovať a bicyklovať. K tomu krásny výhľad na Nitriansky hrad a plno zón aj pre nás rodičov – ak nepočítam množstvo lavičiek, priamo v parku sú aj dve kaviarne a jeden bufet.”

5. Navštívte legendu

“Oplatí sa zobrať deti na Nitriansky hrad, je tam čo robiť. V uličkách určite neprehliadnite bájneho hrdinu Corgoňa – obrovskú sochu na priečelí domu. Traduje sa, že keď mu deti pošúchajú palec, splní sa im, čo si prajú. Keď vyšliapete na hrad, čaká na vás krásny výhľad a deti budú baviť najmä hradné kazematy, ktoré vedú do podzemia.”

6. Vláčikom naprieč mestom

“My máme s deťmi radi pešiu zónu v strede mesta. Je kompletne bez áut, takže sa tam super vyšantia. Pred divadlom Andreja Bagara je obrovská fontána, ktorú majú deti radi najmä v teplých mesiacoch. Odporúčam tiež odvoz mestským vláčikom z pešej zóny do parku, na Nitriansky hrad a späť.”

7. Tip aj na zlé počasie

“Keď je zlé počasie, chodíme do detského centra Motolino. Ich herný systém je koncipovaný s dôrazom na kreativitu hier a hlavne bezpečnosť detí.”