Nedávno sme vám predstavili kapsulový šatník a vyzvali vás, aby ste nám opísali váš šatník aj obľúbené kúsky. Do našej ankety, spojenej so súťažou o oblečenie lokálnej značky Buffet, sa zapojili čitateľky z celého Slovenska. Poslali ste nám vaše najobľúbenejšie kombinácie a prezradili váš vzťah k nim. Vyžrebovali sme päť z vás a ako ochutnávku sme urobili pestrý výber obľúbených outfitov čitateliek Aprílu, ktoré sa do súťaže zapojili.

Viac ako polovica z vás priznala, že základný šatník tvorí menej než 50 kúskov. Najviac z vás má v skrini kúsky z bežných obchodov, ale aj zo second handov či od lokálnych značiek, ktorým dôverujete.

Pýtali sme sa vás aj na to, ako sa zbavujete oblečenia, ktoré nenosíte. Väčšina z vás ho predáva cez bazáre, mení s kamarátkami alebo odovzdáva do zberných kontajnerov.

V našej ankete sme sa pýtali aj na vaše obľúbené kúsky, z ktorých sme vybrali 19 vydarených outfitov. Pozrite sa, čo a prečo nosíte najradšej.

Mená piatich výherkýň krásnych kúskov od slovenskej dizajnérskej značky Buffet Clothing nájdete na konci článku.

Lucia

Vo svojom šatníku má najradšej nadčasové kúsky, ktoré sú ľahko kombinovateľné.  Priznáva, že si ho nevie predstaviť bez čiernych riflí, ale ani košeľových šiat či rifľovej bundy, ktoré sa dajú kombinovať s plátennými teniskami, ale aj s topánkami na podpätkoch.


Dominika, Prešov

Oblečenie nevyhadzuje, radšej počká, kým príde znova do módy. Jej obľúbený outfit tvoria tmavé rifľové nohavice, pohodlné flanelové tričko a výraznejšie topánky. Takúto kombináciu bežne nosí na stretnutia alebo posedenie s priateľmi. Bez čoho si nevie predstaviť šatník? Bez pohodlného overalu.


Simona, Brezová pod Bradlom

Hoci je pre Simonu samozrejmosťou mať v šatníku biele pruhované tričko, obľúbeným outfitom je narodeninový darček – sukňa s motívom Paríža, doplnená jednoduchých tričkom. Priznáva, že hoci má túto kombináciu obľúbenú, nosí ju len výnimočne, lebo nechce, aby sa rýchlo okukala.


Aneta, Bratislava

Oblečenie, ktoré nenosí, predáva na bazároch alebo ho vymieňa s kamarátkami. Denimová bunda, rifle s vysokým pásom, tenisky a košeľa alebo tričko – to je obľúbený Anetin outfit, ktorý spája predovšetkým pohodlné kúsky.


Katarína, Banská Bystrica

Oblečenie najčastejšie nakupuje v second handoch, na burzách alebo si ho vymieňa s kamarátkami. Rifľová sukňa je pre Katarínu základom obľúbených outfitov. K tomu pohodlné tričko, kabelka alebo ruksak, tenisky alebo slušnejšie kožené topánky. Ak sa chce cítiť elegantnejšie, siahne po šperku a výraznejšie sa nalíči.


Kamila, Dvorníky

Klasická čierna midi sukňa, vanilková vyšívaná košeľa a pohodlné lodičky. Pre Kamilu voľba na pracovný kongres, rodinnú oslavu či k babke na nedeľný obed. Vyhovuje jej najmä pre jednoduchosť a eleganciu, ktorá v sebe nesie jemný dievčenský štýl.


Paulína, Bratislava

Paulínin šatník je obrovský, no tvrdí, že vynosí všetko. Dlhé roky sú súčasťou jej outfitov rifle s vysokým pásom, ktoré najradšej kombinuje s koženou bundou. Rada spája rôzne materiály, bežné sú u nej aj výraznejšie doplnky. Outfit na fotke oživila netradičnou vintage blúzkou.


Michaela, Trenčín

U Michaely nájdeme rôzne typy čiernych šiat, ale zbožňuje aj plisované sukne, ktoré najčastejšie dopĺňa pohodlným svetrom alebo tričkom. Najobľúbenejší Michaelin outfit podčiarkuje obľúbený kašmírový kabát po mame.


Petra, Nitra

Petra má rada jednoduchosť a už niekoľko rokov sa snaží svoj šatník zostavovať tak, aby sa dalo všetko kombinovať. Základom pre ňu je dobrý strih, ktorý lichotí postave, a kvalitné materiály. Hoci obľubuje čiernu, bielu a sivú, v jej šatníku nesmú chýbať komiksové šaty. Oceňuje originálne kúsky, na fotke sú napríklad šaty od slovenskej návrhárky Mikely da Luka.


Ivana, Stupava

Ivana si outfity skladá podľa nálady, najradšej vytvára z mála vecí čo najviac kombinácií. Ako sama hovorí, obľúbených kúskov má niekoľko, no rifľová bunda zo sekáča a retro tenisky k nim rozhodne patria. Sukňu ulovila vo vintage second hande, kabát si zamilovala najmä pre farbu. Kabelka je jedinečným kúskom v šatníku, pretože bola vyrobená z materiálu z recyklovaných plastových fliaš.


Liana, Veľký Šariš

Pre Lianu sú nenahraditeľným kúskom praktické plátenné tašky, ktorými si dopĺňa outfit takmer každý deň. V širokých nohaviciach sa cíti sebavedomo a originálne a jediné, čo ju mrzí, je to, že ich nezaradila do svojho šatníka skôr. Bez klasických plátenných tenisiek si Liana nevie predstaviť sezónu a ručne robený slamený košík z Portugalska by nosila najradšej každý deň. Outfity v poslednom čase najčastejšie dopĺňa výraznými náušnicami.


Ema, Bratislava

Bodkovaný outfit je jeden z Eminých najobľúbenejších. Nosí ho aj do práce a priznáva, že takáto „vybodkovaná” každému vyvolá úsmev na tvári, dokonca sa jej preň aj niekoľko ľudí prihovorilo v uliciach. Hoci Ema pôsobí, že má rada výhradne šialené a farebné kombinácie, jedinečný kúsok, ktorý má už roky v šatníku, je čierny. Nohavice rovného strihu si dala ušiť miestnemu krajčírovi podľa speváčky Róisín Murphy. Ako sama hovorí, nosí ich od sedemnástich rokov.


Lucia, Považská Bystrica

Lucia sa snaží nosiť oblečenie až dovtedy, kým nie je celkom nepoužiteľné. Obľúbený outfit tvorí kašmírový oversized kabát, ktorý je príjemný, vkusný a zároveň aj dostatočne teplý. Hovorí, že naň čakala dlho, no oplatilo sa.


Michaela, Detva

Michaela si obľúbené šaty ušila sama z plachty, ktorú kúpila v sekáči, a zafarbila ich kurkumou. Priznáva, že nie je krajčírka, no napriek tomu sa šaty stali vďaka svojej jednoduchosti a pohodlnosti jej obľúbeným outfitom.


Timea, Bratislava

Najobľúbenejší Timein outfit je celý zo sekáča, tak ako väčšina kúskov v jej šatníku. Ako hovorí, levisky sú pre ňu klasika, sama si ich prešívala a stále ju prekvapuje, že sú jej dobré od strednej školy. Hoci je jej kabát ťavej farby väčší, vidí v tom výhodu – zabalí doň dieťa aj s nosičom. Ďalším sekáčovým úlovkom je ľanová košieľka talianskej značky, ktorá v lete príjemne chladí.


Martina, Liptovský Peter

Martina uprednostňuje jednoduchosť. Najradšej nosí sveter od mamky a koženku, ktorú má už päť rokov.


Alena, Jasenica

Alenin outfit pôsobí už na prvý pohľad veľmi pohodlne. Pásové nohavice s bielou košeľou sú vhodné do práce aj na bežné nosenie. Alene vyhovuje najmä ich nekonečná kombinovateľnosť.


Jana, Bratislava

Obľúbený Janin outfit tvoria čierne šaty, bez ktorých si nevie svoj šatník predstaviť. Má ich mnoho a nosí ich na každú príležitosť. Tentoraz ich doplnila sakom zo second handu a topánkami, ktoré zdedila po babičke.


Elena, Turzovka

V chladných „čiernosivých uniformách“ rada seba aj ostatných teší farbami. Štýlový outfit si Elena poskladala vďaka úlovkom zo second handu. Sama tvrdí, že sa v ňom niekedy dajú objaviť naozajstné poklady.


Miroslava, Bratislava

Čierne šaty od Petry Weingart má Miroslava iba od decembra, no obľúbila si ich v prvom momente. Nosí ich všade, kde sa dá. Na pracovné stretnutie, do kina, na večeru, ale mala ich už aj na pohrebe. Mirka na nich oceňuje najmä to, že sú šik a zároveň pohodlné ako tepláky.


Poslali ste nám mnoho nápaditých outfitov a zaujímavých odpovedí, no zo všetkých súťažiacich sme mohli vyžrebovať iba päť z vás. Oblečenie od značky Buffet Clothing získavajú:

Béžová parka (Ramiee Parka) – Lenka Šebíková
Modré šaty (Danya Dress Blue) – Nikola Tokárová
Bordový rolák (Thaderr Sweatshirt Red) – Eva Filová
Sivá mikina (Logo Sweatshirt Grey) – Katarína Gagová
Tričko s dlhým rukávom (Tanya Top) – Michaela Skupilová

Výherkyniam srdečne blahoželáme!