Študovať zloženie potravín, kozmetiky či zdravotníckych produktov je nám čoraz prirodzenejšie. Jednou z úloh odborníkov je klientov a pacientov zorientovať v tom, čo jednotlivé zložky uvedené na obaloch znamenajú, ktoré sú pre zdravie prospešné a ktorým sa radšej vyhnúť. V tomto článku vám pomôžeme vyznať sa v zloženiach produktov Curaprox a ich účinkoch.

1Ochranná pena Curaprox pre ortopacientov aj po dentálnej hygiene

Novinka v portfóliu produktov Curaprox, remineralizačno-antibakteriálna pena má štvornásobne vyšší obsah hydroxyapatitu než zubné pasty, vďaka čomu je mimoriadne účinná a vhodná na dlhodobé každodenné používanie.

Okrem hydroxyapatitu ochranná pena Curaprox obsahuje množstvo ďalších účinných látok – prírodné enzýmy amyloglukózidáza a glukózová oxidáza dopĺňajú ochrannú funkciu slín, magnolol účinkuje proti baktérii Streptococcus mutans, ktorá spôsobuje zubný kaz, a má aj antimykotický účinok proti baktérii Candida albicans. Antibakteriálny účinok dopĺňajú Citrox®, cyklodextríny a xylitol, kým kyselina hyalurónová zvlhčuje a regeneruje sliznicu.

Pena je v prvom rade určená pacientom s neviditeľným strojčekom či retainerom. Môžete ju však odporučiť aj tým, ktorí potrebujú znížiť citlivosť zubov, chrániť ich pri vysokej kazivosti alebo zmierniť problém suchých úst. Jej pravidelné používanie je vhodné aj po dentálnej hygiene či bielení zubov.

2Enzymatické bielenie vďaka zubným pastám Be You

Kolekcia šiestich sviežich zubných pást Be You láka svojou farbou, chuťou a vôňou, ale jej skutočné benefity spočívajú v zložení. Prirodzene biele zuby udržiava vďaka tzv. enzymatickému bieleniu. Enzým glukózová oxidáza spúšťa sled reakcií, výsledkom ktorých je vznik reaktívneho kyslíka. Ten na zuboch eliminuje farebné látky, čím ich zosvetľuje.

Ako funguje enzymatické bielenie?

Proces enzymatického bielenia funguje vďaka súboru enzýmov, ktoré reagujú so slinami a s kyslíkom a prirodzene produkujú nízke hladiny peroxidu vodíka. Hladiny peroxidu vodíka sú však dostatočne nízke na to, aby boli pre zuby bezpečné. Napriek tomu kombinácia týchto enzýmov a iných činidiel spolupracuje na rozpúšťaní organických zložiek, ktoré zuby zafarbujú. Celkovo ide o jemný a šetrný proces, ktorého výsledkom je žiarivejší úsmev.

Súčasťou pasty je aj minerál hydroxyapatit, ktorý sa prirodzene nachádza aj v zubnej sklovine. Hydroxyapatit prítomný v paste vyplní mikroskopické trhlinky, v ktorých by sa zachytával povlak. Sklovina je tak silnejšia, zdravšia a prirodzene belšia.

Okrem toho pasty obsahujú aj prírodné výťažky ako echinacea, pupočník ázijský, harpagofyt a pantenol s protizápalovým a antibakteriálnym účinkom. Naopak, v žiadnej z pást Curaprox nenájdete škodliviny ako penidlo Sodium lauryl sulfát (SLS), triclosan či mikroplasty.

3Black Is White – prirodzene biele zuby bez chémie

Ako zdravšiu alternatívu k rôznym agresívnym bieliacim prúžkom, pastám či gélom, na ktoré sa pacienti často pýtajú, môžete s pokojným svedomím odporučiť zubnú pastu Black Is White.

Pasta neobsahuje chemické bieliace látky ani škodlivé abrazívne zložky. Škvrny a zafarbenie spôsobené fajčením, pitím kávy, čaju či červeného vína odstraňuje vďaka svojej čiernej farbe, teda aktívnemu uhlíku.

Pasta posilňuje a vypĺňa sklovinu vďaka fluoridu aj hydroxyapatitu. Okrem toho obsahuje aj prírodný modrý filter, ktorý odráža svetlo, zuby tak pôsobia opticky belšie.