Čo musí mať dobrá detská kefka? Ktoré látky nesmie obsahovať pasta pre deti? Rodičovských otázok súvisiacich s vhodnou starostlivosťou o ústne zdravie a správny vývoj detských zubov je nekonečno. Pomôžeme vám s odpoveďami na všetko, čo sa týka výberu správnych pomôcok zubnej hygieny pre bábätká aj staršie deti. 

Zorientovať sa v množstve produktov je náročné nielen pre rodičov, ale aj pre odborníkov. Možno sa vám stáva, že v ordinácii dostávate otázky o rôznych pomôckach ústnej hygieny a niekedy je ťažké reagovať.

Ponúkame vám prehľad produktov na starostlivosť o zuby a ďasná tých najmenších pacientov, ktoré Curaprox vyvíja v spolupráci s odborníkmi. Sme presvedčení, že používanie týchto nástrojov môžete bez obáv odporučiť svojim malým pacientom a ich rodičom.  

  1. Bezpečný cumlík a hryzadielko, ktoré uľaví od bolesti

Dilema rodičov týkajúca sa správnych produktov pre ústa ich dieťaťa sa začína ešte pred tým, ako sa objavia prvé zuby.  Najskôr je to správny výber cumlíka a potom pomôcky na zmiernenie bolesti pri prerezávaní prvých zubov. S pokojným svedomím môžete čerstvým rodičom odporučiť aj cumlík, ktorý stomatológovia zvyčajne vnímajú negatívne.

Cumlík Curaprox baby bol vyvinutý v spolupráci s čeľustnými ortopédmi, preto jeho používanie nespôsobuje posuny zubov. Naopak, cumlíky sú navrhnuté v súlade s anatómiou, aby prirodzene podporovali vývin podnebia a čeľuste dieťaťa. Cumlík má plochú špičku, čo poskytuje podnebiu dostatočný priestor na to, aby sa nevytvoril abnormálny, vysoko klenutý tvar, a zabraňuje vytvoreniu otvoreného zhryzu.

Plochá špička je aj vhodnou prevenciou nerovností v ústach a podporuje optimálne dýchanie nosom, prospešné pre koncentráciu a pokojný spánok. Vyrába sa v troch veľkostiach (od 0 do 36 mesiacov), materiál neobsahujú žiadne toxíny, preto je bezpečný aj pre najmenšie bábätká.

Hryzadielko Curaprox navrhla zubná lekárka Dr. Nadja Marina Kellerhof a obsahuje všetko, čo takáto pomôcka má mať. Poskytuje úľavu pri bolesti z prerezávania zúbkov a má rôzne druhy povrchov podporujúcich zvedavosť a rozvoj senzomotorických schopností. Súčasťou je aj stimulujúca hrkálka a prípravná kefka na prvé čistenie zubov.

  1. Prvá zubná kefka – bezpečná a jemná

Kefka Curaprox baby slúži na čistenie prvých zubov. Obsahuje 4260 jemných vlákien Curen® s priemerom 0,09 mm, čo zabezpečuje efektívne čistenie, no zároveň jemný a šetrný kontakt s obzvlášť citlivou ústnou sliznicou po prerezaní prvých mliečnych zubov.

Pogumovaná hlavička kefky je bezpečná a príjemná, zaoblená rúčka umožňuje správne uchopenie pri čistení samotným dieťaťom. 

  1. Efektívna a odolná kefka pre predškolákov

Deťom od 4 rokov je určená zubná kefka Curaprox CS kids. Jej hlavička disponuje hustou a účinnou čistiacou plochou obsahujúcou 5500 vláken Curen® s hrúbkou 0,09 mm. Oproti klasickej kefke Curaprox CS 5460 sú vlákna detskej kefky skrátené na dĺžku 7,5 mm, vďaka čomu je plocha hlavičky odolnejšia a zvládne aj menej obratnú techniku. 

  1. Single kefka – ideálna pomôcka na dočisťovanie

Trénovanie správnej techniky čistenia zubov je základom budúcich zdravých zubov každého dieťaťa, no bez pravidelného dočisťovania rodičmi to nejde.

Ideálnym pomocníkom na dočisťovanie každého zuba zvlášť a najmä kritických plôch, akými sú napríklad ďasnové žliabky, je jednozväzková (single) kefka CS 1006. Bez vody a pasty, len vďaka jemnému kmitaniu v línii ďasien rodičia ľahko dočistia miesta, na ktoré deti zabúdajú. 

  1. Medzizubka a šablička aj do tých najužších medzizubných priestorov

Čistenie medzizubných priestorov mnoho rodičov odsúva, hoci je potrebné už od momentu, keď prvý medzizubný priestor vznikne. Možno sa niektorí rodičia obávajú, že medzizubná kefka je do tesných medzier príliš hrubá a niťou by mohli ďasnám dieťaťa ublížiť.

Medzizubné kefky Curaprox CPS prime sa vyrábajú v piatich základných veľkostiach. CPS 06 prime start je určená do tých najužších medzizubných priestorov vrátane tých detských. Vďaka ultratenkému a extra pevnému chirurgickému drôtiku Cural® vyčistíte priestor medzi zubami jediným pohybom a bez poranenia. 

Ak je však medzizubná kefka príliš hrubá na vyvíjajúci sa medzizubný priestor, rodičia ocenia šabličku, teda zubnú niť a špáradlo v jednom. Šablička sa dá bezpečne uchopiť, čo znižuje riziko poranenia ďasna v porovnaní s klasickou zubnou niťou. 

  1. Jemná zubná pasta bez škodlivín

Všetky zubné pasty Curaprox – samozrejme, vrátane tých detských – sú bez obsahu agresívnych látok, ako SLS, triclosan, umelé farbivá, parabény či mikroplasty. Pasty Curaprox kids majú nízku abrazivitu (RDA 40), obsahujú antibakteriálne enzýmy (minoglukózidáza a glukózová oxidáza) podporujúce prirodzenú obranyschopnosť úst a vylepšenú verziu fluoridu – sodium monofluorofosfát. K dispozícii sú pasty s rôznym obsahom fluoridu – 0 ppm, 950 ppm a 1450 ppm.