Plánujete, čo si so sebou zbaliť na letné cesty na hory alebo k vode? Aj pri balení by malo byť prioritou predovšetkým zdravie. Nielen zdravie vašej pokožky, ale aj vašich zubov. Tá najzákladnejšia výbava batožiny by nemala obsahovať len opaľovací krém a plavky, ale aj praktických pomocníkov, ktorí sa postarajú o zdravé a krásne zuby.

1Medzizubku doma nenechávajte

Ak chcete, aby vaše ďasná ostali zdravé, pravidelná starostlivosť o medzizubné priestory je základ. Navyše až 8 z 10 kazov vzniká medzi zubami. Baktérie v zubnom povlaku sú schopné už po 48 hodinách spôsobiť zubný kaz. Akokoľvek dobrý je váš pocit z vyčistených zubov zubnou kefkou, drobných zvyškov jedla sa bez použitia medzizubky zbavíte len ťažko. Platí to rovnako doma aj na dovolenke.

2Zdravé pasty bez penidla oceníte aj v horách

Zubná pasta predstavuje pri čistení zubov doplnok, ktorý má ústnemu zdraviu pomôcť, no často vie aj uškodiť. Ak pasta sľubuje obsah prírodných zložiek, neznamená to, že sa v nej nebudú nachádzať aj nebezpečné chemické látky. V zubných pastách Curaprox nenájdete agresívne penidlo SLS ani inú nebezpečnú chémiu. Vďaka zdravému zloženiu nemusíte pastu nevyhnutne vyplachovať vodou, čo určite ocenia turisti v horách či v odľahlých kempoch.

Účinnou látkou zubných pást Curaprox je aj hydroxylapatit, ktorý obsahuje aj samotná zubná sklovina. Okrem toho sú zubné pasty BE YOU vhodné aj pre vegánov.

3Ak máte krivé zuby, single kefka je povinnou výbavou

Jednozväzková kefka si hravo poradí s miestami, kde sa nedostane klasická kefka ani medzizubky. Ak máte krivé zuby, implantát či fixný strojček, single kefka by určite mala byť súčasťou vašej dentálnej výbavy. 

Pomocou single kefky s jedným zväzkom jemných vlákien si dokonale vyčistíte každý zub zvlášť vrátane žliabka na rozhraní zuba a ďasna či na ťažko dostupných miestach. O zuby sa tak postaráte aj počas ležania pri bazéne či čítania knihy pod slnečníkom.

4Gél môže byť prvá pomoc pri aftách aj pri detskom kaze 

Dôkladná starostlivosť a prevencia sú dôležité, netreba však zabúdať ani na prvú pomoc. Kaz na zube sa zvyčajne ozve v najnevhodnejšej chvíli. Ešte horšie je, ak bolesť začne trápiť dieťa. Šírenie kazu na mliečnom zube viete zastaviť aj doma či na cestách. Každý deň namočte single kefku do ústnej vody Perio Plus+ Protect a vmasírujte ju na bolestivé miesto.

Aj s nepríjemnými aftami viete zabojovať kdekoľvek. Pomôže vám gél Perio Plus+ Focus nanášaný denne počas siedmich dní. Urýchli regeneráciu tkaniva a celkové hojenie. Vyhnite sa kyslým nápojom, ktoré spôsobujú podráždenie sliznice.

5To najdôležitejšie nájdete v cestovnom sete 

Ste pri cestovaní skôr minimalista a máte radi všetko prehľadne zbalené? V tom prípade je pre vás ideálnym riešením na dovolenku cestovný set Curaprox. Praktické balenie si vďaka rozmerom 9,5 x 6 cm ľahko nájde miesto nielen v cestovnej taške, ale aj v kabelke či vo vrecku. Nájdete v ňom zubnú kefku, medzizubku aj zubnú pastu.

Jednou z najväčších výhod cestovného setu je skladacia verzia legendárnej zubnej kefky CS 5460, ktorá je jemná a šetrná k zubom aj ďasnám. Mäkké vlákna sú pri umývaní zubov základ, preto nemusíte už ani pri cestovaní robiť žiadne kompromisy.