Pamätáte sa ešte na časy, keď ste si mliečne zuby umývali radi pre príjemnú chuť a vôňu zubnej pasty? Do detstva sa môžete vrátiť vďaka novinke od CURAPROX. Štýlové, chutné a svieže zubné pasty BE YOU urobia z umývania zubov príjemný zážitok, ich účinné látky sa zas postarajú o zdravé zuby bez kazov.

Každé ráno môže byť iné a aj rutinná záležitosť ako umývanie zubov môže byť príjemná vďaka šestici zubných pást. Ste zvedaví, prečo si ich zamilujete vy aj vaše zuby?

1Jedinečné príchute

Chuť dospeláckych zubných pást väčšinou nie je veľmi atraktívna. V prípade BE YOU je to však iné. Môžete si vybrať hneď zo šiestich rôznych chutí a vôní – grapefruit a bergamot, broskyňa a marhuľa, červený melón, gin tonic a hurmikaki, černica a sladké drievko alebo zelené jablko a aloe. Ktorá sa stane vašou obľúbenou?

2Dlhotrvajúca sviežosť

Myslíte si, že pasta s ovocnou príchuťou vaše ústa neosvieži, tak ako klasická mentolová? Vyskúšajte BE YOU a uvidíte, že to nie je pravda. Pasty BE YOU totiž obsahujú špeciálne mentolové guľôčky s dlhotrvajúcim efektom sviežosti, ku ktorému prispievajú aj výťažky z byliniek a ďalšie elementy, ktoré pasta obsahuje.

3Zložky, ktoré liečia

Zubné pasty BE YOU nie sú výnimočné len vďaka svojim príchutiam. Obsahujú fluorid, ktorý pomáha predchádzať zubnému kazu. Účinnou látkou je aj hydroxylapatit, ktorý obsahuje aj samotná zubná sklovina. Pomáha remineralizovať sklovinu, uzatvára otvorené dentínové kanáliky a znižuje citlivosť odhalených zubných krčkov. Výťažok z brezy xylitol zasa predchádza množeniu baktérií, spôsobujúcich zubný kaz, a posilňuje sklovinu. Proti baktériám bojuje aj extrakt z pomarančovníka.

Pasta je vhodná aj pre tých, ktorí majú problémy so zápalom ďasien. Môže sa používať aj po extrakcii či chirurgických zákrokoch, keďže výťažky z echinacey, harpagofytu ležatého a pupočníka ázijského upokojujú a regenerujú sliznicu, znižujú zápal a urýchľujú hojenie.

4Bieliaci efekt

Vďaka farebným zubným pastám budú vaše zuby nielen zdravé, ale aj prirodzene biele, a to vďaka dvojakému bieliacemu efektu – enzymatickému a optickému. Enzým glukózová oxidáza mení cukor na kyslík, čím zosvetľuje zafarbené zuby. Optický rozjasňovač Prestige Sparkling Blue odráža modré svetlo. Vďaka nemu uvidíte okamžité zosvetlenie zubov.

Okrem toho hydroxylapatit vypĺňa mikroskopické nerovnosti a ryhy v sklovine a takto redukuje výskyt nového zafarbenia – nový povlak sa na hladkom zube zachytáva oveľa ťažšie. Všetky bieliace efekty sú pritom absolútne šetrné k zubom.

5Štýlové balenie

Šesť pást, šesť rôznych farieb, šesť rôznych príchutí a šesť rôznych charakterov či nálad. Sami si môžete vybrať, či chcete objavovať, snívať, zamaškrtiť si, zažiariť, nakopnúť sa alebo urobiť si radosť. Pasty sa predávajú v balení so zubnými kefkami CS 5460 v rovnakej farbe, oživia vašu kúpeľňu a sú vhodné aj ako darček pre kohokoľvek. Veď každý z nás sa vie tematicky nájsť v niektorej z pást BE YOU.

6Žiadne škodlivé látky

Pri výbere zubnej pasty je dôležité pozerať sa aj na to, či neobsahuje látky, ktoré môžu škodiť vám či životnému prostrediu. Pasty BE YOU neobsahujú kontroverzný triclosan ani agresívne penidlo SLS, ktoré môže vysúšať ústnu dutinu a spôsobovať afty. V paste nenájdete ani plastové mikročastice, ktoré znečisťujú životné prostredie. Okrem toho sú pasty vhodné aj pre vegánov.

Úžasné chute, dlhotrvajúca sviežosť, ochrana pred citlivosťou zubov a zubným kazom sú vlastnosti štýlových pást, ktoré určite oceníte. Farebnú kolekciu nájdete od začiatku mája v CURAPROX Smile Shopoch aj v e-shope.