S prvým ročným obdobím akosi prirodzene prichádza aj príliv novej životnej energie. Keď nemáte záväzky, je jednoduché zbaliť sa a vycestovať. Hoci aj za hranice. Pozrite si jarné tipy na výlety od slobodných žien bez záväzkov.

Petra Krchová najradšej relaxuje v kúpeľných mestách

“Nezabudnuteľným jarným výletom sa stal kúpeľný pobyt v Rajeckých Tepliciach. Najmä preto, lebo som si tam skvelo oddýchla a zrelaxovala. Majú skvelý saunový svet a v okolí kúpeľov je nádherne.”

Barbora Dolinajová nezabúda byť objektívne kritická aj na výletoch

“Spišská Nová Ves a Levoča mi utkveli v pamäti. V niečom to bol výlet výnimočný (hodnoty, atmosféra, genius loci), v inom bol sklamaním – typická slovenská pasivita k turizmu a kvalitným službám.” 

Ema Garajová radí kam v Tatrách na túru

“Prvý jarný výlet bol niekde v Tatrách. Nezabudnuteľný bol hlavne preto, že z Tatier pochádzam. Prechádzka na Popradské pleso, potom hore Ostrvou a tak cez magistrálu, nie je náročná túra a myslím si, že ju môze zvládnuť každý. Tiež je fajn, že sa otvárajú po zime jaskyne, ktoré určite treba poznať.”

Monika Viňanská miluje more, surf a slovenské hory

“Demänovská dolina. Na Chopku sa ešte lyžovalo na poslednom mokrom jarnom snehu. V doline už kvitli prvosienky, podbeľ a poniklec. Prvý piknik v roku. Slnko. A tá vôňa! Slovenské hory sú balzam na dušu.”

Ako stihnúť štyri metropoly za 24 hodín? Bára Tabačková vám povie, ako na to  

“Minulý rok som študovala v Dánsku a kedže som nemala najlepšiu skúsenosť s lietaním, rozhodla som sa ísť domov na jarné prázdniny autobusom. Trvalo to celý deň, ale navštívila som tak 4 metropoly – Kodaň, Berlín, Prahu a Bratislavu – za necelých 24 hodín. Pohodlie nič moc, ale plavba trajektom to vykompenzovala.”

Alica Uchytilová si na jar odskočila do Bruselu

“Bola som na výlete v Bruseli a náhodne som stretla svojho bývalého, Španiela. Chodili sme spolu na Erasme v Prahe. Svet je globálna dedina…”

London Eye aj čínska kultúra na jednom mieste. Taká bola jar v podaní Veroniky Bilkovej

“Minulý rok som akurát na jar vôbec nikde nebola. Ale vo februári som bola v Londýne, osláviť Čínsky Nový rok, a bolo to fajn. Výzdobou aj akrobaciou.”

Multikulturálny výlet, ktorý utkvel v pamäti Kataríne Jamriškovej

“Novoročný Talin, to bola jazda – ešte k tomu babská. Dve Slovenky a jedna Češka vyrazili poľským autobusom z Rigy asi o šiestej ráno. V tom čase je v Baltiku cez deň asi tak mínus 25 stupňov. Človek by si myslel, že po pol roku v Lotyšsku si človek na to zvykne. (smiech) Vždy sme boli vonku maximálne polhodinku a potom sme zaliezli do kaviarní. V prístave sa kúpali dvaja ľudia. A jedli sme „guláš“ z losa.

Baša Olahová a jej priateľ vymenili pobrežie Dunaja v Bratislave za to v Budapešti

“Boli sme s priateľom na koncerte v Budapešti, kde sme zostali celý víkend. Budapešť je skvelá na gastroturistiku, obzvlášť na jar a cez leto je to perfektné – dá sa vysedávať na terasách či pri Dunaji a užívať si dobrú kávu a obed k tomu.”

Pajštún a jar vo vzduchu podľa Eriky Nagyovej

“Pajštún. Bolo super počasie a vo vzduchu bolo cítiť jar. Ale inak to bol celkom zabudnuteľný výlet.”