Úspešná ortodontická liečba závisí od viacerých faktorov a práca odvedená v zubárskom kresle je len jedným z nich. Dôležitou súčasťou je spolupracujúci pacient a precízna domáca starostlivosť. Tú docielite len správnou motiváciou a inštruktážou pacienta, a tiež odporúčaním správnych produktov – s tým vám radi pomôžeme.

1Zlatý štandard čistenia – ultrajemná kefka

Zubná kefka Curaprox CS 5460 je vďaka svojej malej hlavičke s veľkému počtu jemných a ohybných vlákien základom dokonalého čistenia akýchkoľvek zubov a ďasien vrátane chrupu ortodontických pacientov. Vaši pacienti si kefku zamilujú pre jej dizajn a jemnosť. Vy ju môžete s čistým svedomím odporúčať pre šetrnosť jej vlákien voči sklovine, vďaka kompaktnej hlavičke, ktorá sa dostane aj do ťažšie dostupných miest, či osemhrannej rúčke uľahčujúcej čistenie pod správnym uhlom. 

2Precízne čistenie strojčeka jednozväzkovou kefkou

Ústna dutina každého pacienta má kritické miesta, pri ktorých vidíme, že čistenie pokrivkáva. Okrem žliabkov ďasien sú to u pacientov s fixným aparátom najmä výklenky medzi zubami, strojčekmi, zámkami, oblúkmi a drôtikmi. Na dočisťovanie kritických miest je ideálna malá hlavička jednozväzkovej kefky – či už ako samostatný nadstavec sonickej kefky, alebo klasická CS 1006 single. Najmä v prípade manuálnej single kefky nezabudnite pacientov inštruovať, ako kefku správne používať, aby docielili dokonalo čisté zuby aj v najkritickejších miestach.

3Účinná remineralizačno-antibakteriálna pena 

Novinkou v ponuke Curaprox je ochranná pena, ktorá vďaka obsahu hydroxyapatitu remineralizuje a regeneruje zubnú sklovinu. Ďalšia látka – magnolol – účinkuje proti baktérii Streptococcus mutans, ktorá spôsobuje zubný kaz, a má tiež antimykotický účinok proti Candida albicans. Prípravok zároveň regeneruje sliznicu. Pena je najväčším pomocníkom pre pacientov s neviditeľným strojčekom či nočným retainerom, ale využijú ju aj pacienti s fixným aparátom či bez strojčeka. Používa sa dvakrát denne, buď sa strieka do plastových dláh, ktoré si pacient nasadí, alebo priamo do úst, kde sa po zuboch rozotrie jazykom. 

4Medzizubné kefky pre strojčeky

Kužeľovitý tvar medzizubnej kefky CPS 14 ortho umožňuje čistenie zväčšených medzizubných priestorov, ale najmä ťažko dostupných miest pod vnútornými drôtikmi či medzi zámkami strojčeka, kde sa môžu zachytávať zvyšky jedla. CPS 408 perio je zasa určená na čistenie citlivých miest, zvlášť otvorených medzizubných priestorov, ktoré je vďaka jej jemným vláknam a ohybnému drôtiku prakticky bezbolestné. 

5Všetko potrebné v cestovnej verzii

Niekedy pacienti potrebujú pripomenúť, že zuby so strojčekom potrebujú precízne čistenie každý deň – aj počas dovolenky či na cestách. Aj tí najpohodlnejší pacienti ocenia ortodontický vosk, ktorý chráni sliznice ústnej dutiny pred mechanickým poranením zámkami strojčeka. Mimo domova sa o zuby, ďasná aj medzizubné priestory bez problémov postarajú s cestovným setom obsahujúcim skladaciu kefku CS 5460, sviežu a jemnú zubnú pastu Curaprox Be you a medzizubné kefky CPS 07 prime a CPS 09 prime.