Starostlivosť o zuby a ústna hygiena už dávno nie sú iba o zubnej kefke a paste. Existuje množstvo šikovných pomôcok, ktoré by dnes mali patriť k základnej starostlivosti každého z nás. Pozrite si nasledujúce užitočné CURAPROX vychytávky, vďaka ktorým sa vám úplne zmení pohľad na umývanie zubov.

1. Medzizubka – malá pomôcka s veľkým významom

Medzizubné kefky by už mali byť samozrejmosťou v rámci starostlivosti o váš chrup. Z určitého hľadiska sú totiž ešte dôležitejšie ako klasická kefka – až 8 z 10 kazov vzniká práve medzi zubami. Medzizubné kefky CPS prime sú v piatich rôznych veľkostiach a predávajú sa v 5-kusovom balení s jedným praktickým držiakom v tvare krúžku. Pomôžu vám bojovať proti zubnému povlaku v medzizubnom priestore, zápalu ďasien a parodontitíde. A to všetko bezpečne a bezbolestne vďaka najtenšiemu drôtiku na trhu. Pozrite si inštruktáž, ako presne medzizubnú kefku používať.

2. Osloboďte sa od kúpeľne so single kefkou

Jednozväzková alebo aj single kefka CS 1006 sa už na prvý pohľad líši od klasickej zubnej kefky. S jedným zväzkom jemných vlákien si dokonale vyčistíte každý zub zvlášť, vrátane žliabku na rozhraní zuba a ďasna či ťažko dostupných miest. Čistenie s ňou je zároveň ohľaduplné k ďasnám. V kombinácii s používaním klasickej aj medzizubnej kefky tak dosiahnete dokonale čisté zuby. Je tiež ideálna na dočisťovanie zubov deťom. Ešte niečo? Zaobídete sa pri nej bez vody, pasty aj kúpeľne! Môžete ju tak používať aj pri práci, čítaní či sledovaní televízie.

3. Odhaľte povlak s detekčným roztokom či tabletami

Možno ste si mysleli, že dozvedieť sa, ktoré miesta v ústach si vyžadujú vašu zvýšenú pozornosť, môžete len u zubného lekára. V skutočnosti to však viete zistiť aj doma. Farbiaci PCA roztok a cmúľacie tablety PCA 223 vám rôznym zafarbením ukážu, kde máte na zuboch novší zubný povlak, a kde je povlak starší než 24 hodín. Ten je už nebezpečný z hľadiska tvorby kazov a tieto miesta tak potrebujete začať čistiť dôkladnejšie.

4. Škrabka na jazyk pre svieži dych

Čistiť si jazyk by malo byť rovnako samozrejmé ako umývať si zuby. Na jazyku sa totiž tvorí povlak obsahujúci množstvo baktérií. Práve baktérie pri koreni jazyka sú často zodpovedné za nevoňavý dych, škrabka CTC je tak mimoriadne účinnou pomôckou v boji proti zápachu z úst. Vďaka anatomicky správnemu tvaru sa používa pohodlne a výsledok je vidieť aj cítiť.

Viac informácií o zdravých zuboch, ústnej hygiene a tiež pomôcky, ktoré vám uľahčia každodennú starostlivosť, nájdete na stránke Curaprox.sk.