Niektorí ich kupujú ako zberateľské kúsky, pre iných sú dizajnovým doplnkom kúpeľne. Jemné a účinné, ale aj oku lahodiace. Také sú limitované edície zubných kefiek CURAPROX. Okrem kvalitných materiálov v sebe spájajú lásku k umeniu a estetike. Pozrite si obľúbené limitky, ktoré pre CURAPROX navrhli slovenskí umelci.

Farebná edícia od Lenky Sršňovej

Najnovším prírastkom v rodine limitiek sú zubné kefky vytvorené v spolupráci s módnou návrhárkou Lenkou Sršňovou. Ultra jemné kefky obliekla do Farebnej edície. Inšpiráciou jej bola jej hravá a hlavne farebná kolekcia Fullove.

Vzory a ich farebné plochy zdobiace obal kefiek sa dostávajú aj do plôch štetiniek, ktoré farebne lícujú farby podkladu. Vybraním kefiek z obalu si tak so sebou vyberiete aj farebný kúsok vzoru. Kolekcia Fullove bola voľne inšpirovaná dielom slovenského maliara a modernistu Ľudovíta Fullu a vznikla v spolupráci s Galériou Ľ. Fullu v Ružomberku.

Láskavá edícia s veršami Šimona Ondruša

Zubné kefky plné lásky nie sú výnimočné iba dizajnom. Kúsok svojej tvorby do nej vložil milovník slova Šimon Ondruš, známy aj ako autor Slovníka cudzích snov. Súčasťou láskavej limitky sú nálepky so Šimonovými veršami, ktoré robia zo zubných kefiek ideálny tip na darček.

Swimming pool v podaní Márie Švarbovej 

Fotografka Mária Švarbová preniesla na zubné kefky symetriu a čistotu charakteristické pre jej fotografie. Máriu na kefke fascinovalo, že má určený počet vlákien, a tak brala obmedzenia pri tvorbe ako výzvu. „Vytvorila som vlnku, k čomu ma inšpirovala výstava v Taipei, kde sa pracovalo práve s vlnami. Potom som vytvorila ešte druhý dizajn, ktorý je minimalistickejší. Tu som vychádzala zo svojich fotografií, inšpirovali ma najmä plavci,” hovorí o procese dizajnovania Mária.

Základom kolekcie Swimming pool sú tri farby, modrá, červená a biela, ktoré odzrkadľujú Máriinu tvorbu. „Veľmi ma bavilo, že som mohla vytvoriť kefky a pristupovať k tomu tak, ako keď vytváram fotografie,” dodáva fotografka.

Folklórna edícia z dielne značky Puojd

Michaela Bednárová, ktorá stojí za odevnou značkou Puojd, preniesla na zubné kefky svoju lásku k slovenským symbolom. Limitovaná edícia zubnej kefky CURAPROX CS 3960 v troch farbách je zároveň oslavou folklóru a národných prvkov, ktorými sa Michaela rada inšpiruje vo svojej umeleckej tvorbe.

„Čičmany sú jediný ľudový motív, ktorý spracúvam. Mám k tomu veľký rešpekt, lebo je to naozaj krásna a cenná vec. Keď sa robí s ľudovými motívmi a s folklórom, je dôležité vedieť o histórii veľa. Nie je dobré dospieť do fázy, že folklór zneužívame, že slúži iba účelovo. Je lepšie robiť to od srdca a vedieť o tom veľa,“ vysvetľuje Michaela Bednárová. 

Veselá Pop Art limitka od Michaely Chmelíčkovej

Miša Chmelíčková má jedinečný rukopis, ktorý sa dá ľahko spoznať vďaka jednoduchým líniám a výrazným farbám. Ilustrátorka a grafická dizajnérka vytvorila na kefkách neprehliadnuteľnú veselú kombináciu.

Od začiatku vedela, že chce použiť viac farieb jednotlivých zväzkov vlákien, lebo dosiaľ taká kefka nevznikla. „Podnetom boli malé farebné cukríky, ktoré sa používajú na zdobenie, napríklad sa nimi posýpajú koláčiky. Zdali sa mi vizuálne veľmi zaujímavé a dizajn kefky som vytvorila práve podľa nich,” objasňuje koncept. Tak vznikli dva druhy kefiek s bielou rukoväťou, pričom každá z nich má vlákna, ktorých zväzky sú v šiestich rôznych farbách.