Receptov na to, ako dosiahnuť krásny a biely úsmev, je minimálne toľko, koľko rôznych diét na chudnutie. Podobne ako s redukciou hmotnosti aj pri bielych zuboch existuje množstvo rád, ktoré vášmu zdraviu neprospejú, a skôr než dokonalú belosť prinesú krátkodobý efekt či dokonca problémy. Ak túžite po prirodzene bielych zuboch, dajte si poradiť švajčiarskym expertom na zdravie v ústach CURAPROX.

1Základom je pravidelné a precízne čistenie

Základom zdravých a bielych zubov je pravidelné a precízne čistenie. Poriadne čistenie zubov hustou a mäkkou kefkou krúživými pohybmi dokáže mechanicky rozrušiť zubný povlak. Ak čistenie zanedbáte, umožníte povlaku spôsobiť nielen zubné kazy, ale sa aj hromadiť, vytvárať súvislé vrstvy, ktoré neskôr zmineralizujú a vytvoria zubný kameň, ktorý je nielen nebezpečný, ale je aj zdrojom nepríjemného zápachu a jeho žlté až hnedé sfarbenie vašim zubom rozhodne na kráse nepridá.

2Dentálna hygiena pomôže k belosti

Návšteva dentálneho hygienika dvakrát ročne nie je len rozmarom, ale bežnou súčasťou starostlivosti o zuby. Dentálny hygienik vám nielen poradí, ako sa o zuby starať, ale aj odstráni zubný kameň a zuby šetrne a prirodzene vybieli, a vám biely úsmev pri správnej starostlivosti vydrží aj niekoľko mesiacov.

3Pozor na nebezpečné chemické látky

V súčasnosti existuje na trhu množstvo produktov, ktoré sľubujú okamžité vybielenie zubov. Mnoho bieliacich gélov, pást či prúžkov však obsahuje agresívne látky, ktoré možno zuby rýchlo vybielia, ale zároveň aj poškodia. Bežnou súčasťou bieliacich prípravkov je peroxid, ktorý môže preniknúť cez sklovinu až k dentínu, čo vedie k citlivosti zubov a k oslabeniu ich obranyschopnosti.

Na bieliacich (ale aj iných pastách) si všímajte látku laurylsulfát sodný (SLS). Ide o agresívne penidlo, ktoré v paste nemá žiadny pozitívny medicínsky účinok. Naopak, vysúša sliznicu, zvyšuje riziko vzniku áft a množstvo peny dokonca znižuje účinnosť čistenia zubov.

4Sledujte mieru abrazivity zubných pást

Keď bieliace zubné pasty nefungujú na báze chemického bielenia, zuby zbavujú zafarbenia obrusovaním, čo tiež nie je najšetrnejší spôsob. Je to podobné, ako keby ste si zuby čistili brúsnym papierom. Dôvodom je vysoká miera obrusovania, tzv. abrazivity. Veľkosť abrazívnych častíc vyjadruje hodnota RDA, ktorá je pri bieliacich pastách často veľmi vysoká (100 a viac). So zubným povlakom tak pasta odstraňuje aj časť skloviny. Poškodenia vo vrstve skloviny môžu spôsobiť citlivosť zubov či horšiu odolnosť proti zubnému kazu. Zvoľte si radšej pasty s nízkou či miernou abrazivitou.

5Vyberajte šetrnú a účinnú zubnú pastu

Prirodzene biele zuby bez agresívnych vedľajších účinkov vám pomôžu dosiahnuť aj štýlové zubné pasty BE YOU. Pasty v šiestich sviežich príchutiach sa postarajú o to, aby si vaše zuby prinavrátili či udržiavali prirodzenú belosť, a to vďaka dvojitému bieliacemu efektu. Enzým glukózová oxidáza premieňa cukor na kyslík, čím zuby zosvetľuje. Hydroxylapatit zas vypĺňa mikroskopické trhlinky, v ktorých by sa inak zachytával zubný povlak. Okrem toho pasta obsahuje rozjasňovač Prestige Sparkling Blue, ktorý odráža modré svetlo, vďaka čomu zuby pôsobia opticky belšie. Pasta sa riadi heslom „prirodzenosť nadovšetko“. Namiesto chemikálii v nej nájdete mnoho bylinných a rastlinných výťažkov, ktorých antibakteriálne účinky udržiavajú vaše zuby a ďasná zdravé. Samozrejmosťou je, že neobsahuje spomínané agresívne penidlo SLS.