Ak ste si už zvykli na drobnosti, ktoré vás posúvajú bližšie k udržateľnosti, napríklad nosíte so sebou fľašu na vodu či tašku na nákupy, ste pripravení  na to, aby ste sa posunuli o krok ďalej. Udržateľný životný štýl a zero waste prístup môžete aplikovať aj pri ďalších každodenných zvykoch, napríklad pri umývaní zubov. Ako na to, vám poradí Curaprox.

1Počas čistenia zubov zastavte vodu

Znie to ako banalita, no stále sú medzi nami ľudia, ktorí neriešia, koľko vody vytečie z kohútika. Na ranné a večerné čistenie zubov potrebujete minimum vody, a to na navlhčenie kefky pred čistením, jej opláchnutie po umývaní a vyplachovanie úst. Ak, naopak, necháte tiecť vodu z kohútika počas celého čistenia zubov, zbytočne miniete až 15 litrov vody. Sme si istí, že vám napadne hneď niekoľko spôsobov, ako by ste toto množstvo vody vedeli využiť užitočnejšie.

CURAPROX ponúka ešte jednu vychytávku − jednozväzkovú kefku. Slúži na dočistenie zubov a používať ju môžete bez vody a pasty aj mimo kúpeľne.

2Nemíňajte zbytočne veľa pasty

Ak si na kefku vytlačíte celý prúžok pasty, nebudete mať ani sviežejší dych, ani sa vám zuby nebudú umývať lepšie, dokonca ich ani nebudete mať čistejšie. Účinok bude skôr opačný − budete mať mylný pocit, že ste si zuby umyli poriadne a okrem toho miniete zbytočne veľa pasty, čo znamená častejšie nákupy novej tuby a produkovanie väčšieho množstva odpadu. Aj tu platí staré známe príslovie, že menej je niekedy viac.

Ak chcete byť v tomto smere ekologickí, nemusíte hneď prechádzať na alternatívne spôsoby, ktoré pre vaše zuby vôbec nemusia byť vhodné. Čisté zuby, zdravé ďasná a svieži dych vám zaručí aj malý hrášok pasty na kefke. Pri pastách Curaprox Be You vám hrášok pasty osvieži dych na dlhší čas a jedno balenie pasty vám vydrží aj niekoľko mesiacov. Za hrášok stačí aj nových ovocných detských pást Curaprox kids. Tie dokonca potešia prírodu dvojnásobne – z krabičky si drobec môže vytvoriť model chrupu, takže neskončí v koši.

3Hľadajte bezobalové alternatívy

Ak radi nakupujete v bezobalových obchodoch a pravidelne odmietate plastové vrecká, takúto zero waste alternatívu viete nájsť aj pri zubných kefkách. V CURAPROX Smile shopoch, v e-shope, ale aj vo vybraných drogériách či bio obchodoch si môžete kúpiť obľúbenú zubnú kefku bez obalu, len s krytom hlavičky, ktorý je na kefke z hygienických dôvodov.

4Vyhnite sa jednorazovým pomôckam

Európska únia sa zhodla na zákaze jednorazových plastov, akými sú plastové príbory, slamky, ale aj vatové tyčinky do uší. Určite sa aj k vám dostali desivé videá o tom, ako tieto drobné kúsky plastu dokážu znečistiť oceány a ublížiť mnohým živočíchom.

Súčasťou správnej starostlivosti o ústnu hygienu by malo byť aj používanie medzizubnej kefky. Na trhu nájdete množstvo takýchto jednorazových plastových pomôcok. CURAPROX má však všetky medzizubné kefky odnímateľné z držiakov. Ak teda medzizubku zničíte, nemusíte ju vyhadzovať celú aj s držiakom. Necháte si držiak, ktorý sa vyrába aj v kovovej verzii, a dokúpite len náhradné „náplne“, teda drôtiky s vláknami. Tie viete kúpiť aj vo väčších baleniach, ktoré sú nielen ekologickejšie, ale aj výhodnejšie.