Studená voda a päťminútové líčenie ráno. Precízna starostlivosť o ústne zdravie večer. Navštívili sme dizajnérku CURAPROX Evu Kimličkovú, ktorá nám vo svojej vysnívanej kúpeľni povedala, čo pre ňu tento osobný priestor znamená, a bez ktorých rituálov si deň nevie predstaviť.

Čo o ženách prezradí ich kúpeľňa

Chvíle strávené v kúpeľni znamenajú pre každú ženu niečo iné. Cez rubriku V kúpeľni vám prinášame rozhovory s rôznymi ženami o ich každodenných zvykoch spojených so zdravím a krásou a možnosť nahliadnuť do ich osobného priestoru. Inšpirujte sa ich tipmi, ako z času stráveného v kúpeľni urobiť príjemný čas pre seba.

Na návšteve u Evy Kimličkovej sme sa rozprávali o jej ranných a večerných kúpeľňových zvykoch, obľúbených produktoch a starostlivosti, ktorá jej prináša zdravý úsmev a celkovú spokojnosť.

Eva začínala v CURAPROX ešte počas štúdia na vysokej škole, dnes je jedinou grafickou dizajnérkou v marketingovom tíme firmy na Slovensku, kde pracuje už siedmy rok. V rámci tímu má na starosti vizuálnu komunikáciu a pôsobenie značky na sociálnych sieťach.

Starostlivosť o zubné zdravie nie je pre Evu len témou, ktorá ju živí. V kúpeľni má niekoľko obľúbených produktov značky CURAPROX, ktoré používa denne.

„Prvýkrát som sa dostala k zubnej kefke CURAPROX pred rokmi cez zubnú lekárku, ktorá mi ju odporučila počas dentálnej hygieny. Myslím, že práve na základe odporúčania lekára sa mnoho ľudí dostane k našim produktom. Lekár je autorita, ktorej človek, pokiaľ ide o zdravie, väčšinou dôveruje,“ hovorí.

Ranný rituál je krátky

Eva tvrdí, že jej čas strávený v kúpeľni sa dá rátať na minúty: „V kúpeľni trávim na ženu asi málo času. Môj muž zas trávi v kúpeľni, na to, že je muž, dosť veľa času [haha]. Preto oceňujem, že každý z nás má vlastnú kúpeľňu. Máme svoje návyky, zvyklosti a rituály spojené s touto malou miestnosťou a takto sa navzájom nezdržujeme a nelimitujeme. Rána sú pohodové, žiadny rad na toaletu, sprchu či umývadlo. Keď sa deň začne s úsmevom, potom aj príjemne pokračuje,“ hovorí Eva.

„Ráno si v rýchlosti umyjem zuby klasickou zubnou kefkou. Môj ranný rituál je veľmi rýchly, pretože medzi dverami na mňa čaká náš pes, ktorý hneď po nakŕmení čaká na svoju rannú prechádzku. Takže viem, že môj pobyt v kúpeľni jednoducho nemôže trvať dlho,“ opisuje svoje typické ráno.

„Keď sa zobudím, ponaťahujem sa, pomeditujem si ešte chvíľku v posteli a prejdem si v hlave, čo ma čaká cez deň, na čo nesmiem zabudnúť. Predstavím si, ako mi všetko vyjde, a pomaly vstávam. V kuchyni si zohrejem vodu, dám si vitamíny, nasleduje asi päťminútové líčenie. Studená voda a maskara sú základ. Niekedy ale chodím do roboty aj nenamaľovaná,“ opisuje.

Večer venuje zubom viac času

Večerný rituál je omnoho dlhší. Základom ústnej hygieny sú pre Evu medzizubné kefky. „Používam dve veľkosti, aby pokryli všetky moje medzizubné priestory. Kedysi som používala tri, no pri pravidelnom používaní medzizubiek sa moje medzizubné priestory trošku zmenili a počet kefiek sa zredukoval,“ vysvetľuje.

Súčasťou večernej starostlivosti o zuby je okrem používania medzizubiek aj klasické čistenie zubov. „Večer používam hydrosonickú kefku. Čo sa týka pást, buď používam CURAPROX BE YOU alebo kombináciu dvoch CURAPROX pást. Tento tip mi dala mamina – na kefku nanášam Black Is White spolu s pastou BE YOU, spolu však len za hrášok. Tak je umývanie svieže a je tam prítomná aj ovocná príchuť,“ približuje.

Kvalita a minimalizmus

Ako dizajnérka má svoje obľúbené farby a vníma aj dizajn produktov, no záleží jej najmä na ich vlastnostiach. „Nie je to len o dizajne, ale naozaj aj o tom, že naše produkty sú kvalitné a dobré. Sama som s nimi stotožnená a spokojná, takže o to ľahšie je pre mňa k nim tvoriť,“ vysvetľuje svoj pohľad.

Eva pracuje aj na limitovaných edíciách kefiek, ktoré vznikajú v spolupráci s umelcami. „Moja najobľúbenejšia je momentálne folklórna edícia kefiek od Mišky Bednárovej. Páči sa mi, že je minimalistická, obe kefky sú čierne. Pravda je, že si vždy zamilujem štýl umelca, s ktorým práve spolupracujem,“ hovorí.

Z Evinej kúpeľne cítiť, že všetko, čo sa v nej nachádza, má svoje miesto a zmysel. Nepotrpí si na výrazné líčenie, no napriek tomu má produkty, bez ktorých si nevie predstaviť deň. „Zistila som, že viem minimalizovať veľa vecí. Deň si však určite neviem predstaviť bez voňavky a medzizubnej kefky. Tá pre mňa znamená pocit čistoty, ktorú s klasickou kefkou človek nikdy nedosiahne. Keď si na ňu zvyknete a zrazu ju nepoužijete alebo si ju pri cestovaní zabudnete, naozaj vám chýba,“ vysvetľuje.

Kúpeľňa je jej vysnívaným miestom

Eva má k pekným veciam a dizajnu vzťah vo všetkých oblastiach, a to je cítiť aj v jej kúpeľni, ktorú si sama navrhla. Najvýraznejším prvkom priestoru je marocká podlaha, ktorá bola Eviným snom. „Veľmi som ju chcela, zapáčila sa nám na cestách v Ázii a Maroku. Dovezená je z Maroka cez slovenskú firmu. K podlahe sme potom ladili už len jednoduché doplnky,“ hovorí.

Základom interiéru kúpeľne je biela, ktorá bola pre Evu jasnou voľbou už od začiatku. „Celkovo sme chceli výrazný kontrast, takže k cementovej podlahe sme doladili bielu a sivú. Doplnili sme zeleň, ktorá sa mi v kúpeľni veľmi páči. Veľmi som chcela aj okno, rastliny majú dostatok svetla a priestor sa rýchlo vyvetrá,“ vysvetľuje.

„Keď bola kúpeľňa hotová, povedala som si, že to chce ešte nejaký detail. A tak som vybrala moje fotky z ciest po Maroku, ktoré sme zarámovali a zavesili nad vaňu. Myslím si, že to priestor pekne zútulnilo, i keď fotky alebo obrazy sa väčšinou v slovenských kúpeľniach nevyskytujú,“ dodáva.

Evin cit pre detail vidieť nielen v kúpeľni, ale aj na zariadení celého bytu. Viac o interiérovom dizajne Evinho bytu a procese zariaďovania nájdete na Instagrame.

O Eve Kimličkovej

Pracuje ako grafická dizajnérka v slovenskej pobočke firmy CURAPROX. Vyštudovala marketingovú komunikáciu na Univerzite Komenského v Bratislave. Jej prácu môžete sledovať na Instagrame CURAPROX Slovensko, svoju záľubu v interiérovom dizajne zdieľa na instagramovom profile Byt v korunách stromov. Je vydatá, s manželom žije v Bratislave.