Ak ju vyskúšate, krok späť už nespravíte. Sonickú kefku oceníte večer, keď už nemáte energiu na dôkladné čistenie zubov a poďakujete si za ňu, keď budete od zubného lekára odchádzať s dobrým pocitom, že je všetko v poriadku. Zvoľte si skratku ku zdravému úsmevu a zistite, prečo sa investícia do prevencie v podobe sonickej kefky naozaj oplatí.

Nie je kefka ako kefka 

Elektrická alebo mechanická? Takéto delenie nestačí. Aj medzi elektrickými kefkami sú zásadné rozdiely. Kým pri rotačných kefkách sa točí celá hlavička kefky, pri sonických kefkách sú najdôležitejšie vlákna – každé jedno vykonáva vibračné pohyby samostatne. Podľa odborníkov sú práve sonické kefky, nazývané aj vibračné, šetrnou voľbou pre sklovinu, ďasná či zubné krčky.

Sonické kefky CURAPROX majú ešte niečo navyše – na prvý pohľad je to predpona „hydro” v ich názve. Hydrosonické kefky CURAPROX vyčistia vďaka hydrodynamickému efektu aj niektoré z miest, kam samotné vlákna kefky nedosiahnu. Hydrodynamický efekt znamená, že na čistení sa okrem vlákien kefky podieľa aj zmes slín, vody a zubnej pasty, ktorá sa v ústach vytvára pri umývaní zubov.

Odstránením povlaku šetríte zdravie aj peňaženku

Čím dlhšie situáciu vo vašich ústach zanedbávate, tým viac si u zubného lekára neskôr priplatíte. Dnes už dobre vieme, že bez zubného povlaku by nebol ani zubný kaz. Zubný povlak odstránite aj klasickou zubnou kefkou, no len málokto z nás sa čisteniu venuje tak dôkladne. Hydrosonická kefka urobí prácu za vás, a zároveň funguje ako prevencia. Vďaka hydrodynamickému efektu rozbije aj skrytý povlak, a pravdepodobne vám tak ušetrí niekoľko eur u zubného lekára.

Dôkladné čistenie za menej času

Čas v umývaní zubov nehrá dôležitú úlohu, zásadná je správna technika. Ak máte tendenciu umývanie zubov klasickou kefkou zanedbávať, sonická kefka môže byť riešením. Dôkladné čistenie sonickou kefkou trvá kratšie, ako manuálne, a zaručí vám, že ani večer po celom dni nič nezanedbáte.    

Spoločníčka na dlhé roky 

Kúpa sonickej kefky nie je záležitosť na pol roka. CURAPROX chce, aby ste si mohli hydrosonickú kefku užívať tak dlho, ako sa len dá. Stačí pravidelne vymieňať hlavičky a kefka vám môže slúžiť dlhé roky. Teraz si môžete jednoduchým spôsobom predĺžiť jej záruku. Všetko, čo k tomu potrebujete, je vytvoriť si konto a následne zaregistrovať vašu kefku.

Vyberajte podľa hlavičiek

Jedna z najdôležitejších častí zubnej kefky, či už ide o manuálnu alebo elektrickú kefku, je jej hlavička a použité vlákna. Hydrosonic používa neuveriteľne mäkké a jemné CUREN ® vlákna, ktoré sú v konečnom dôsledku zodpovedné za rozhodujúci rozdiel. Tenké vlákna  uľahčujú prístup ku kritickým oblastiam, akými sú medzizubné priestory, skryté trhliny, miesta okolo implantátov či oblasť okolo zámkov a drôtika zubného strojčeka.

Každé balenie hydrosonickej kefky CURAPROX obsahuje dve základné hlavice. Sensitive hlavica je veľmi jemná, no zároveň účinná, preto je ideálna pre nováčikov. Hlavica power poskytuje najvyšší výkon pre “profesionálov”. Ak ste si zamilovali rad produktov Black is White, poteší vás novinka v podobe hlavičky s vláknami s uhlíkovými čiastočkami, ktoré podporujú bieliaci efekt.

Single hlavička sa dostane všade

Hydrosonická kefka vám uľahčí starostlivosť o ústne zdravie aj v prípade, ak máte implantáty, krivé zuby, alebo sa k osmičkám dostávate s klasickou kefkou len veľmi ťažko. Stačí vymeniť hlavičku s jemnýni vláknami za čistiacu hlavičku single.

Bez námahy a zložitej techniky si dokonale vyčistíte každý zub po jednom. Ocenia ju aj nositelia zubného strojčeka, ale aj kávičkári, čajíčkári či vínkári. So single kefkou nemá ukladanie pigmentu na zuboch z týchto pôžitkov žiadnu šancu. Výhodou je, že pri hydrosonickej kefke PRO je single hlavička súčasťou základného balenia.