Vaše malé dieťa je široko-ďaleko najväčší objaviteľ a značnú časť nového sveta vníma najprv ústami. Ak mu už v ranom veku prichystáte dobrý základ na rast prvých zúbkov, zvládne sa s chuťou zahryznúť do každej novej výzvy.

1Cumlík je kamarát, ak má správny tvar

Cmúľanie cumlíka bezpochyby vaše dieťa príjemne unavuje a upokojuje. Je však veľmi dôležité, aký tvar má cumlík. Nesprávne tvarovanie spôsobí anatomické nedokonalosti, čo môže neskôr vyústiť do strojčeka v drobcových ústach.

Cumlík CURAPROX Baby má plochú silikónovú špičku, čiže príliš netlačí na podnebie a správne ho tvaruje. Svojou textúrou dokonca pripomína bradavku.

Jeho bočné strany tvarujú čeľusť do okrúhleho tvaru a dierky na prednej časti zabraňujú vytváraniu vákua pri cumľaní a odvádzajú sliny z úst. Dieťa si tak navykne na správne dýchanie a zúbky mu porastú správnym smerom.

2Výstroj vždy poruke

Váš drobec prechádza pri objavovaní okolitého sveta rôznymi prekážkami a cumlík mu často vypadne z úst. Neustále padanie cumlíka na zem a jeho hľadanie kazí zábavu vám aj vášmu malému objaviteľovi. Jednoduchý držiak CURAPROX Baby zabezpečí, že strávite menej času hľadaním cumlíka a viac spoločným skúmaním nového sveta.

Rovnako ako cumlík je vyrobený z neškodných materiálov a môžete ho pripevniť aj k hryzadlu, ktoré tvorí ďalšiu časť povinnej výbavy na ceste za novými objavmi.

3Je čas prehrýzť sa väčšími sústami

Hryzadielko je ďalším významným pomocníkom pri vývoji vášho dieťaťa. Pripraví ho na onedlho sa tlačiace zúbky a umožní mu objavovať rôzne zaujímavé povrchy. Dieťa ho môže bezpečne používať už od ôsmeho týždňa života.

Hryzadlo je vyrobené z materiálu odolného proti slinám, rozhryznutiu a zlomeniu. Hryzadielko CURAPROX Baby pomáha aj pri rýchlejšom prerezávaní zúbkov a zároveň masíruje a prekrvuje ďasná. Ak ho najprv vložíte do chladničky, ešte väčšmi upokojí bolesť ďasien.

Okrem rozlične členitých častí na hryzkanie obsahuje aj malú hrkálku, takže stimuluje viac zmyslov naraz a zlepšuje koordináciu rúk a očí vášho drobca. Jemné vlákna pripravia dieťa na používanie prvej zubnej kefky.

4Prvá ústna skúška

Prišiel čas na kamarátstvo na celý život. Zubná kefka bude vášho objaviteľa sprevádzať pri všetkých nasledujúcich dobrodružstvách, takže je dôležité, aby si na seba čo najskôr zvykli.

Detská zubná kefka CuraKid má úzku hlavičku prispôsobenú detským ústočkám, vyrobená je z príjemného pogumovaného materiálu a má 4 260 najjemnejších štetiniek, takže dieťaťu ani pri umývaní prvých zúbkov nehrozí žiadne zranenie.

Okrúhla rukoväť bez oporného bodu na palec zabezpečí, že dieťa bude kefku držať prstami a nebude vyvíjať prehnaný tlak na zúbky.

Viac informácií o správnej starostlivosti o detské zúbky a ďasná nájdete v článku s odborníčkami z CURAPROX Smile Shopu v Nitre.