Treba na sebe tvrdo makať, lebo len tvrdá práca prináša výsledky, musíte byť na seba tvrdá… Žijeme v „hard work“ dobe, ktorá nás tlačí k výkonu a k prísnemu prístupu k sebe. My vám však chceme povedať opak: Spomaľte, nájdite si na seba čas a buďte k sebe jemná.

Apríl je magazínom pre ženy a o ženách. Od Apríla 2017 vám prinášame články, ktoré vás môžu inšpirovať, môžu vám pomôcť zamyslieť sa a urobiť si život o čosi lepší.

Od februára 2019 začíname viac hovoriť o jednej téme – o jemnosti. Jemnosť je synonymom mäkkosti, nehy, citlivosti. Pre nás znamená jemnosť citlivý prístup k sebe, ale aj k všetkému navôkol. Pretože práve celková pohoda a zdravie tela a mysle prinášajú radosť, ktorú dosiahneme jemnými krokmi. Tými, na ktoré často každá z nás zabúda.

Jemnosť priamo súvisí aj so starostlivosťou o ústnu hygienu, na ktorú je CURAPROX odborníkom. Umývanie zubov so zubnými kefkami s veľkým počtom jemných vlákien, ako aj ďalšia citlivá starostlivosť o zuby a ďasná vám zabezpečia ústne, ale aj celkové zdravie. Pomalá, jemná a postupná starostlivosť vás uchráni pred neskoršími nepríjemnými a tvrdými zásahmi do tela.

V aktuálnom vydaní nájdete ďalšie štyri články, ktorých ústrednou témou je práve jemnosť. Prostredníctvom rozprávania so psychologičkou Denisou Zlevskou vás prevedieme témou syndrómu vyhorenia a tým, čo sa môže stať, ak budete dlhodobo bežať bez zastavenia.

Päť odborníčok vám vysvetlí, ktoré jemné signály tela rozhodne netreba zanedbať. Téme nádorových ochorení, citlivého prístupu k chorým, ale aj dôležitosti samovyšetrenia pŕs sa venujeme v rozhovore s onkologičkou Miroslavou Malejčíkovou.

O každodennej jemnosti v rýchlom kolobehu povinností vám povie Milada Halová, ktorá zvláda úlohu matky, šéfky komunikácie dvoch bánk aj vlastné projekty.

Príjemné čítanie a viac jemnosti do života vám želá redakcia magazínu Apríl.