Jemnosť v starostlivosti o zdravie by mala byť prioritou v každom smere. Platí to aj pri ústnom zdraví, ale až dovtedy, kým jemné čistenie nejde na úkor účinnosti. Curaprox sa roky zamýšľal, ako pri zubnej kefke docieliť maximálnu jemnosť, ktorá bude pre zdravie ďasien a zubov šetrnejšia, ale zároveň si zachová svoju efektívnosť v odstraňovaní zubného povlaku. Výsledkom je nová kefka CS 12460 velvet.

Šetrná k zubom aj ďasnám 

Nová CS 12460 velvet prináša 12460 extra jemných vlákien, čo je viac než dvojnásobok vlákien obľúbenej zubnej kefky CS 5460 ultra soft

Podľa zubného lekára Pavla Andela je jemnosť v starostlivosti o ústne zdravie kľúčová. „Čistenie zubov znamená mechanické otieranie povrchu zubov vláknami kefky. Počas života je sklovina vystavená stovkám tisíc takýchto oterov a aj preto sa rokmi stenčuje a mechanicky opotrebováva. Z dlhodobého hľadiska má tak akýkoľvek rozdiel v jemnosti kefky naozaj zmysel.”

Hlavička novej kefky velvet je napriek jemnosti vlákien kompaktná a vytvára účinnú čistiacu plochu. Myslíte si, že kefka vzhľadom na jemné vlákna rýchlo stratí pružnosť? Nemajte obavy, vďaka špeciálnemu materiálu si zachová pevnosť a pružnosť aj po navlhčení.

Jemná kefka ochráni sklovinu a oddiali žltnutie zubov 

Možno sa pýtate, prečo je dôležité chrániť sklovinu pred poškodením. Jedným z mnohých dôvodov je aj ochrana zubov pred žltnutím. Zubná sklovina je polopriehľadná vrstva, ktorá sa vekom stenčuje. Používaním zubnej kefky s jemnými vláknami môžeme výrazne spomaliť opotrebovanie a ubúdanie skloviny. Výrazne tým oddialime aj nástup neželaného žltnutia zubov spojeného s pribúdajúcim vekom.

Rovnako účinné odstránenie zubného povlaku

Extra jemné vlákna a ich hustota neznamenajú iba šetrné čistenie, ale aj účinnosť. Zubný povlak je mäkká štruktúrovaná hmota, preto na narušenie jeho štruktúry nie sú potrebné tvrdé vlákna. Najlepšiu prácu pri jeho odstraňovaní urobí zubná kefka s veľkým počtom vlákien a, samozrejme, správna technika čistenia. Práve tá znamená pri krásnom a zdravom úsmeve polovicu úspechu.

„V súčasnosti neexistuje efektívnejšia, jemnejšia a hustejšia kefka ako CS 12460 velvet. „V súčasnosti neexistuje efektívnejšia, jemnejšia a hustejšia kefka ako CS 12460 velvet. Dôležité však je, aby jemnosť kefky nebola na úkor jej čistiacich schopností,” dodáva zubný lekár Pavol Andel.