Čím skôr sa po zobudení presunie do práce, tým lepšie sa cíti. Nepotrpí si na komplikované kúpeľňové rituály a starostlivosť o pleť či vlasy pre ňu znamená pár zaužívaných krokov. Navštívili sme Andreu Zahurancovú, kreatívnu riaditeľku značky eyerim, aby sme sa dozvedeli, čo pre ňu znamená čas strávený v kúpeľni, aké sú jej skúsenosti so zubným strojčekom či s balením kozmetiky na jej obľúbené a časté cesty.

Čo o ženách prezradí ich kúpeľňa

Chvíle strávené v kúpeľni znamenajú pre každú ženu niečo iné. V rubrike V kúpeľni vám prinášame rozhovory so ženami o ich každodenných zvykoch spojených so zdravím či s krásou a možnosť nahliadnuť do ich osobného priestoru. Inšpirujte sa ich tipmi, ako z času stráveného v kúpeľni urobiť príjemný čas pre seba.

Doma je produktívnejšia ako v kancelárii

Andrea je spoluzakladateľkou a kreatívnou riaditeľkou e-shopu s očnou optikou. Na starosti má sociálne siete, fotenia, tvorbu videí aj spoluprácu s influencermi v 12 krajinách, v ktorých eyerim pôsobí.

Súčasná situácia ovplyvnila aj Andreinu prácu, už pár mesiacov pracuje z domu. „Celá firma sme začali pracovať z domu už dva týždne pred karanténou. Pracuje sa nám však veľmi dobre, v rámci marketingového tímu sme natoľko efektívni, že v tomto nastavení plánujeme zotrvať až do konca roka,” hovorí o skúsenosti z posledných týždňov.

V bežných dňoch, keď chodí do kancelárie, vstáva až okolo deviatej. „Zvyčajne chodím spať v noci o jednej alebo druhej, a tak sa do kancelárie presúvam až okolo desiatej. Po práci chodím cvičiť a domov sa vraciam až večer,” opisuje svoj typický pracovný deň Andrea.

Viac ju tešia rýchle rána ako pomalý začiatok dňa

Zvykla si, že jej bežné rána sú rýchle. „Nezvykla som doma raňajkovať, len som sa umyla a vyrazila do práce. Moja ranná rutina sú tri kroky, ktoré trvajú pár minút. Odkedy používam hydrosonickú kefku, ráno s ňou kráčam po byte, a tak si často pri umývaní zubov napríklad zalievam čaj. Naozaj viem do 15 minút po zobudení kráčať do práce,” opisuje svoje ráno Andrea.

Priznáva, že skúšala ráno spomaliť, ale cítila sa menej produktívne. „Nemám rituály, ktoré sa mi spájajú s ránom, to si radšej dlhšie pospím. Závidím ľuďom, ktorí si užívajú pomalé rána s kávou. Skúšala som to, ale nesedelo mi to. Po pár minútach som bola nedočkavá, mala som pocit, že prácu odsúvam a cítila som sa lenivo,” hovorí s úsmevom.

Kozmetiku nakupuje skromne

Líči sa minimálne, pravidelne používa iba maskaru. „Z kozmetiky nemám nič, bez čoho by som nevedela žiť. Málo sa líčim, a keď si dám niečo na tvár, tak je to linka a maskara. Mám jednu obľúbenú maskaru, ktorú si kupujem už asi tri roky. Keď si niečo obľúbené nájdem, ďalej už nepotrebujem skúšať iné,” vysvetľuje.

„Mám rada produkty na telo a peelingy od Lush, ale to si dám raz mesiac, keď otvorím zásuvku a všimnem si to,” hovorí s úsmevom Andrea. Na značke si všíma aj ekologický zámer. „Počas života vo Viedni som nosila prázdne obaly z Lush produktov do predajní. Ako hydratačný krém používam už roky bambucké maslo. V kozmetike mám však aj také kúsky, ktoré eko nie sú, ale vyhovujú mi a som na ne zvyknutá. Mám toho však veľmi málo a nakupujem ozaj skromne,” hovorí.

Aj starostlivosť o vlasy znamená pre Andreu pár rýchlych krokov. „Keďže mám vlasy farbené, používam produkty na starostlivosť o farbené vlasy, regeneráciu a ochranu pri fénovaní. Neumývam si vlasy pričasto a ani nechodím spať s mokrými vlasmi. Najnovšie som si na odporúčanie mojej kaderníčky kúpila saténový vankúš,” približuje starostlivosť o svoje vlasy.

Neviditeľný strojček na zuby nosí kvôli medzizubným kazom

Andrei sa čas v kúpeľni spája najmä so starostlivosťou o zuby. Už pár mesiacov používa strojček na zuby. „Zuby som mala extrémne natesno pri sebe, v medzizubných priestoroch sa mi tvorili kazy a to bol aj dôvod, prečo som sa pre strojček rozhodla. Moja starostlivosť o zuby sa však strojčekom veľmi nezmenila. Aj pred ním som používala medzizubné kefky a čistenie bolo rovnaké. Zmena je iba v tom, že okrem zubov umývam aj strojček,” vysvetľuje.

Neviditeľný strojček má na zuboch takmer stále. „Strojček mám v ústach minimálne 22 hodín a vyberám ho iba vtedy, keď jem. Jeden strojček mám týždeň, vždy si ho doma sama vymením. Celú procedúru mám rozplánovanú na 40 týždňov,” vysvetľuje.

Naučila sa zbaliť naľahko, vlasy a kozmetiku na cestách nerieši

Andrea má rada cestovanie a o svoje zážitky z ciest sa delí aj prostredníctvom svojho Instagramu. Cestovanie ju naučilo vedieť sa minimalisticky zbaliť aj na viac dní. „Viem už cestovať naozaj naľahko. So sebou si beriem zubnú kefku, medzizubnú kefku a z kozmetiky je to gél na čistenie pleti, krém a opaľovací krém. Dávam pozor, aby som pri cestovaní mala málo vecí. Na horách alebo v teplých krajinách sa vôbec nemaľujem a čo sa týka starostlivosti o vlasy, tie môžem mať na cestách zviazané do drdola celý čas. Tam to vôbec neriešim,” dodáva s úsmevom.

O Andrei Zahurancovej

Je kreatívnou riaditeľkou e-shopu s očnou optikou eyerim, ktorý zakladala spolu so svojím bratom a dvomi kamarátmi. Dnes je eyrim najrýchlejšie rastúcim e-shopom s očnou optikouv strednej a východnej Európe. Na univerzite vo Viedni vyštudovala medzinárodné podnikanie. Vo voľnom čase veľa cestuje a zážitky z ciest po svete aj Slovensku zdieľa na svojom Instagrame. Pochádza zo Spiša, momentálne žije v Bratislave.