Matky, dcéry, karieristky, vedkyne, dizajnérky… Bolo ich mnoho a príbeh každej z nich bol jedinečný. Za rok sme pripravili články o zaujímavých ženách aj tipy na to, ako zdolať každodenné výzvy, no nezabudli sme ani na mužov. Priniesli sme aj užitočné rady, ako sa starať o zdravie v ústach. Ďakujeme, že nás čítate, každá spätná väzba nás posúva ďalej. Oslávte s nami aprílový rok a zapojte sa do narodeninovej súťaže.

Navštívili sme ateliéry talentovaných umelkýň, strávili deň v zoo, na farme aj s ľuďmi bez domova na ulici. Snažili sme sa rozvíjať témy diverzity, environmentalistiky, výchovy detí,  ale aj spoločenské otázky, inakosť či otcovstvo, a popritom sme spoločne so značkou CURAPROX poskytovali dôležité informácie týkajúce sa starostlivosti o ústnu hygienu. Pozrite sa, ktoré články ste za rok existencie Apríl magazínu čítali najradšej.

1Kde tetovanie bolí najviac? Pozrite si mapu intenzity bolesti

Spolu s tatérom Richardom Adamkom sme vytvorili mapu ľudského tela, z ktorej sa dá vyčítať, kde je tetovanie najbolestivejšie.

2Pôžitku, keď je človek v horách sám, sa nič nevyrovná. Tatranská chatárka odporúča najkrajšie túry

Šéfka tatranskej chaty Marcela Štefániková pripravila tipy na túry, pri ktorých nie je núdza o krásne výhľady, vodopády, plesá ani pohľady na tatranské kamzíky či svište. Jej výber doplnili ilustrované mapy.

3Otcom sa človek nestáva v momente, keď sa dieťa narodí. Čo robí zo súčasného muža dobrého rodiča?

S otcami a s odborníčkami sme sa rozprávali o tom, čo vlastne znamená byť dobrým otcom, ako sa dá rodičovstvo skĺbiť s kariérou, aj o tom, že muž na „materskej“ nie je žiadna hanba.

Vlado Cabak

47 otázok (a odpovedí), ktoré ste sa hanbili spýtať svojho zubára

Čo robí dentálny hygienik a ako dlho si treba čistiť zuby? Spísali sme praktické odpovede, ktoré vám pomohli zorientovať sa v nekonečnom množstve názorov na správnu starostlivosť o zuby a ústnu dutinu.

5Týchto 6 vecí by nemalo chýbať v zdravej a kreatívnej detskej izbe

Mama troch chlapcov, novinárka a blogerka Zuzana Matúšová Girgošková poradila, čo v zdravej, pohodlnej a zábavnej detskej izbe nemôže chýbať.

6Mobilný dom, záhradka, blízkosť rodiny aj prírody. Strávili sme deň so Zuzanou Matúšovou Girgoškovou

Okrem kreatívnych tipov na zariadenie detskej izby nám Zuzana dovolila navštíviť ich domov a predstavila aj svoje bývanie. Na okraji obce pod Karpatmi si s rodinou postavili mobilný drevodom a založili permakultúrnu záhradku.

7Odborníčky na zoznamovanie povedali 6 najčastejších dôvodov, prečo sú ľudia single

Eriku Čisárikovú a Dianu Fabiánovú spojil projekt LáskaTu, ktorý pomáha nezadaným nájsť si partnera viacerými spôsobmi. Pre Apríl magazín prezradili, prečo si podľa nich nezadaní ľudia nedokážu nájsť partnera.

8Kde si majú súčasné ženy hľadať toho pravého? Vyskúšali sme online zoznamky, speed dating aj priame oslovenie

Naša redaktorka Veronika vyskúšala rôzne moderné formy zoznamovania. Svoje postrehy a pocity z internetového randenia či náhodného oslovenia spísala do zaujímavej autentickej reportáže.

9Viete, čo je kapsulový šatník? Naučíme vás, ako sa celý rok obliekať zo 40 kúskov oblečenia

Predstavili sme vám praktické riešenie preplnených skríň či ranného chaosu pri výbere oblečenia. Zmysel kapsulového šatníka vysvetlila environmentalistka Ivana Maleš.

10Desať malých festivalov, ktoré stojí za to navštíviť a stihnete to ešte toto leto

Organizátori menších slovenských festivalov nás oboznámili s príbehmi, ktoré za nimi stoja, snažili sa opísať ich atmosféru a predstaviť novinky svojich podujatí.

Povedzte svoj názor a vyhrajte zaujímavé ceny

Teší nás, že čítate Apríl magazín a že sa vám témy, o ktorých píšeme, páčia. Chceme si zachovať vašu priazeň, neustále sa zlepšovať a prinášať články, ktoré vás inšpirujú, zabavia alebo niečo naučia. Budeme radi, ak váš názor na našu prácu vyjadríte prostredníctvom formulára (nižšie v článku).

Spomedzi čitateľov a čitateliek, ktorí formulár vyplnia, vyžrebujeme piatich, ktorí vyhrajú krásne dizajnové ceny od CURAPROX. Každý vyžrebovaný získa bodkovaný sveter CURAPROX z dielne slovenskej dizajnérskej značky Buffet, ako aj zápisník značky Remini s dizajnom od Michaely Chmelíčkovej, ktorý sa objavil aj na zubných kefkách POP ART edition.